Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

odsniezanie

Utrzymanie zimowe
dróg i chodników

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                       turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
11523040

     

              odpady1  ceeb  Ciepłe mieszkanieLogo czyste powietrze

    Tegoroczny Mikołaj był absolutnie wyjątkowy, bowiem 6 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Przedszkola im. Świętego Mikołaja i pierwszego w Gminie Węgliniec Żłobka im. Kubusia Puchatka.

     Symbolicznego przecięcia wstęgi z jednoczesnym odsłonięciem tablic adresowych dokonała Pani Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEiN w asyście maluszków, Burmistrza GiM Węgliniec Mariusza Wieczorka, Senatora RP Rafała Ślusarza, a także przedstawicieli władz województwa dolnośląskiego, kuratorium oświaty, urzędu marszałkowskiego, przyjaciół samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, spółek skarbu państwa, lasów państwowych, gminnych szkół, radnych, naszych duchownych, wszystkich osób związanych z tworzeniem i realizacją tej niezwykłej inwestycji, byłych i obecnych pracowników jednostek oświatowych, przedstawicieli rodziców i mieszkańców.

    Nowo powstałe przedszkole i żłobek w Węglińcu to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w naszym regionie! Budynek zaprojektowano w nowoczesnym stylu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii z uwzględnieniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Jako obiekt budowlany stanowi on jedną całość, natomiast funkcjonalnie podzielony jest na część przedszkolną dwukondygnacyjną i parterowy żłobek o łącznej powierzchni użytkowej - 1923 m2.

    W części przedszkolnej znajduje się 6 przestronnych sal dydaktycznych, w których przygotowano miejsce dla 144 dzieci. Żłobek to dwie sale dla 30 maluszków. Każda z sal zajęciowych, posiada węzeł sanitarny, w których armatura sanitarna jest dostosowana do wzrostu dzieci. Pomieszczenia są jasne, przestronne, przyjazne, kolorowe, wyposażone w nowe atestowane meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. System rekuperacji czuwa nad stałym dopływem świeżego powietrza. Zarówno przedszkole jak i żłobek są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnych, wolne od barier architektonicznych.

Wolny czas dzieci będą mogły spędzać na świeżym powietrzu.

Koszt budowy przedszkola i żłobka: 8.839.779,16zł

Środki własne z budżetu Gminy wyniosły: 4.734.308,32zł

Dolnośląski Urząd Wojewódzki program MALUCH + kwota 858.000,00zl

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych COVID 1 kwota 1.747.471,00zł

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych COVID 2 kwota 1.500.000,00zł

Na funkcjonowanie i utrzymanie:

Dofinansowanie z projektu UE  „Pierwszy żłobek w Gminie Węgliniec” kwota 1.431.431.728zł

Dofinansowanie z projektu UE „Utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Przedszkolu im. Świętego Mikołaja w Węglińcu” kwota 363.861,37zł