Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

SKM C25823091408060 Kopiowanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
12115833

 Uroczystości związane z  50-tą rocznicą nadania praw miejskich miastu Węgliniec, jakie odbyły się 17 września br. połączone były z uczczeniem zasłużonego dla Węglińca duszpasterza Ks. Prałata Bronisława Maślanki.

Samorząd Gminy Węgliniec, wieloletniego węglinieckiego duszpasterza, uhonorował nadaniem Jego imienia Parkowi Miejskiemu w Węglińcu oraz  pośmiertnie nadanym tytułem „ZASŁUŻONY DLA GMINY I MIASTA WĘGLINIEC”.  

Jeden egzemplarz aktu nadania tytułu podczas uroczystości rocznicowych wręczony został ks. Dziekanowi Przemysławowi Słyszko celem wyeksponowania i umieszczenia tego dokumentu w kościele parafialnym w Węglińcu.
    Drugi egzemplarz aktu nadania tytułu zaplanowano wręczyć Józefowi Maślance, bratu duszpasterza z Węglińca, jedynemu żyjącemu najbliższemu członkowi rodziny, zamieszkałemu w rodzinnej miejscowości – Jodłówka Wałki koło Tarnowa. Okazja taka nadarzyła się w momencie uczestnictwa Burmistrza w konferencji w Kielcach (o której informowaliśmy trzy dni wcześniej). Burmistrz Gminy odwiedził  brata Franciszka Maślankę. Podczas wizyty Burmistrz wręczył w trwałej oprawie akt nadania tytułu jak i album z kopiami zdjęć z okresu pracy duszpasterskiej Ks. Prałata Bronisława Maślanki w Węglińcu i zdjęciami z uroczystości rocznicowych. 
    W krótkiej rozmowie Burmistrz przedstawił informację o okolicznościach i działaniu związanym z uhonorowaniem Ks. Prałata, a Franciszek Maślanka obecnie mający niemalże 92 lata, dopytywał o Węgliniec, który odwiedzał kilkakrotnie podczas pracy duszpasterskiej w tamtych latach. Na zakończenie zaprezentował pamiątkę z tamtych lat, jaką otrzymał Ks. Prałat, od Parafii Węgliniec w 40-stą rocznicę święceń kapłańskich.