Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

 

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
12570107

     

 

 

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze   BANER   POS Gmina Węgliniec

 

 


   Dnia 6 października w Bibliotece Publicznej w Czerwonej Wodzie odbyło się spotkanie autorskie z p. Pawłem Beręsewiczem, w którym uczestniczyli uczniowie klasy V i VI tutejszej szkoły.


   Paweł Beręsewicz jest rodowitym Warszawiakiem i od wielu lat zajmuje się literaturą. Początkowo pracował w szkole, jako anglista, następnie zajął się pisaniem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich. Pracował wówczas w gronie tłumaczy, sam też dokonywał przekładów różnych książek. W międzyczasie podjął się pisania dla dzieci, a jego książki cieszą się ogromna popularnością.

   Spotkanie rozpoczęło się krótką konwersacją po angielsku, a następnie pan Paweł zaprosił dzieci do wspólnej rozmowy o książkach „przy kawie lub herbacie” przybliżając tym samym bohaterów swoich powieści i opowiadań oraz zachęcając do zapoznania się z ich przygodami. Pierwszym omawianym utworem był młodzieżowy kryminał o jakże tajemniczym tytule  Tajemnica człowieka z blizną”, za który autor otrzymał Nagrodę Literacką  im. Kornela Makuszyńskiego za rok 2010).

   Ciekawie toczyła się dyskusja z lokalnym młodym piłkarzem, która dotyczyła najnowszej książki autora Więcej niż klub adresowanej do miłośników piłki nożnej. Książka wyjątkowa, bowiem poruszająca tematykę ważną dla chłopców, dla których niewiele jest tego typu literatury.

   Kolejna osoba, zaproszona do dyskusji przy herbatce,  poznała bohaterów jednej z nowszych powieści Noskawery. Autor wyjaśnił znaczenie tego intrygującego tytułu, opowiedział skąd wziął się pomysł na napisanie książki. Podczas dyskusji zaprezentował osobliwy gadżet - wymyślony przez siebie „noskawer”. Czym jest ten przedmiot- można dowiedzieć się po przeczytaniu lektury.

   Paweł Beręsewicz całe spotkanie poprowadził w sympatycznej atmosferze. Uczniowie zafascynowani otwartością i dowcipem pisarza reagowali żywiołowo i z zainteresowaniem słuchali Jego opowieści. Po spotkaniu autor wpisywał dedykacje do zakupionych książek.

   Wydarzenie to, to  jeden z elementów  składowych projektu Biblioteka zawsze po drodze - promocja literatury i czytelnictwa  dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno- Społeczne przy partnerstwie Towarzystwa Przyjaciół Czerwonej Wody.

Link do relacji TVT

http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/4823-pawel-beresewicz-odwiedzil-dzieci-z-czerwonej-wody