Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
14110231

 

Ogromny sukces młodzieży z MDP Ruszów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”


▪️W dniach 8-9 czerwca 2024 roku w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie) odbył się 46. finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” pod patronatem honorowym, m.in. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W finale centralnym uczestniczyli zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w swoich województwach – łącznie 97 uczestników w trzech grupach wiekowych. W finale centralnym udział wzięło aż troje członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ruszowie, reprezentując dwa województwa: Milena Mesjasz (lubuskie) oraz Tomasz Kopania i Michał Sochacki (dolnośląskie). Wszystkich uczestników bardzo serdecznie przywitała Dh. Teresa Tiszbierek – Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP, która przyznała, że wszyscy uczestnicy są już zwycięzcami, kwalifikując się do finału centralnego.


▪️Pierwszym etapem był bardzo trudny i wymagający test pisemny, w którym wyłoniono po pięciu finalistów w każdej grupie wiekowej. W czasie, gdy komisja wnikliwie sprawdzała testy pisemne, młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Nasz reprezentant, Tomasz Kopania (klasy I-IV), uzyskał w teście pisemnym taką samą ilość punktów co reprezentant woj. wielkopolskiego, tj. 31 pkt. i o wejście do finału stoczył bardzo zaciętą dogrywkę, w której minimalnie uległ 8 do 10 swojemu koledze i ostatecznie zajął bardzo wysokie 6. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Do ścisłego finału awansował z drugiego miejsca z dorobkiem 28 pkt. Michał Sochacki, który po dwóch pytaniach praktycznych i finale ustnym zajął bardzo wysokie, 3. miejsce w grupie wiekowej – klasy V-VIII. Trzecia nasza reprezentantka, Milena Mesjasz, z dorobkiem 23 pkt., zajęła również bardzo dobre 16. miejsce w środku swojej grupy wiekowej.


▪️Organizatorzy zapewnili bardzo dobre warunki noclegowe, solidny poczęstunek oraz upominki dla wszystkich uczestników, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Praca z młodzieżą w OSP i MDP Ruszów przynosi wymierne efekty, ponieważ był to dziewiąty (kolejny z rzędu) finał centralny, na którym byli reprezentanci tej jednostki, odnosząc zwycięstwa, jak również zajmując miejsca na podium. Pragnę serdecznie podziękować za ogrom pracy włożony w przygotowanie młodzieży przez opiekunów, nauczycieli i strażaków, a szczególne podziękowania należą się Dh. Rafałowi Mesjaszowi i jego rodzinie. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, a bezpieczny transport dla całej reprezentacji Dolnego Śląska zapewniła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu za pośrednictwem Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu – za co bardzo serdecznie dziękujemy.


J. Droś, OSP Ruszów
Foto – OSP Ruszów

 

BG9

BG10 002

BG11

BG12