Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 


repertuar MARZEC  

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
16689660

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze   POS Gmina Węgliniec   logo SIM 4.png 

gpr  Unia flaga  KOLEJ NA SENIORA2   Program Czytanie   mgops  odpady  

Uroczystości z okazji 72 rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej w Pieńsku odbyły się w dniu 20.04.br. przed Pomnikiem Poległych za Ojczyznę.

   W obchodach upamiętniających 72 rocznicę Forsowania Nysy Łużyckiej przez żołnierzy II Armii Wojska Polskiego oprócz organizatorów Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Jana Magda i Dyrektora EuRegioKom Pana Andrzeja Świderskiego udział wzięli: kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych lokalnych i powiatowych, delegacje związków oraz organizacji społecznych, wojsko, straż pożarna, młodzież szkolna, harcerze i mieszkańcy Pieńska.

   Naszą gminę reprezentowali: Stanisław Mikołajczyk - Burmistrz, Waldemar Błauciak – Przewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Kędzierewicz – kombatant z Czerwonej Wody, poczty sztandarowe z Zespołu Szkół z Węglińca i Ruszowa oraz delegacja uczniów Szkoły Podstawowej im. Boh. 37 p.p. 7 Dywizji II AWP z Ruszowa wraz z opiekunami Panią Anną Młodzińską i Panią Sylwią Papież. Uroczystość odbyła się przy asyście Kompanii Honorowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca i z udziałem Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

   Pod pomnikiem  wspominano „tamte wydarzenia - wysiłek zbrojny w historii polskiego oręża” i dziękowano w przemówieniach i modlitwie tym, którzy przelewali swą krew za wolność i pokój. Wspólnie podczas śpiewu „Roty” godnie uczczono poległych.  Pamiętając o bohaterach tamtych dni złożono pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

 

1.1

1.2

1

2

3