Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

 kzr luty 24

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
13139289

     

 

 

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze      POS Gmina Węgliniec   logo SIM 4.png   gpr

 

 W6 Kopiowanie

Finał krajowy OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Górą nasi!!!
     
W dniach 3-4 czerwca 2023 r. w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymisławicach k/Wrześni (woj. wielkopolskie) rozegrano 45 finał krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy OSP Ruszów reprezentowali: Milena Mesjasz w grupie II (Szkoła Podstawowa w Iłowej – woj. lubuskie) oraz Hubert Kopania w grupie 3  (Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu woj. dolnośląskie).
    
W pierwszym dniu wszyscy uczestnicy pisali testy pisemne obejmujące wiedzę    z zakresu historii pożarnictwa, prewencji, techniki pożarniczej, sprzętu czy udzielania kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej. Po napisaniu testów młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych obejmujących min. udzielanie pierwszej pomocy, warsztatach pn. ,,Robotyka dla odważnych”, elektrośmieci oraz wyposażenie samochodów pożarniczych.
     Późnym wieczorem ogłoszono wyniki testów pisemnych oraz listę finalistów w trzech grupach wiekowych. Do ścisłego finału niewiele zabrakło Hubertowi – tylko 2 punkty i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu w kraju a Milena w swojej grupie zajęła miejsce osiemnaste. W każdej grupie wiekowej uczestniczyło po 32 uczniów reprezentując wszystkie województwa.
     Jest to ogromny sukces naszej młodzieży na szczeblu kraju. Systematyczna praca z młodzieżą w Ruszowie przynosi efekty, na przestrzeni ostatnich ośmiu lat mieliśmy stale reprezentanta (ów) MDP Ruszów w ścisłym  finale krajowym ze zwycięstwami i miejscami na podium  włącznie.
     Serdecznie dziękujemy opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodzieży do turnieju a  Państwowej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpiecznego transportu uczestnikom.


R. Mesjasz - Foto

W1 Kopiowanie

W3 Kopiowanie

W4 Kopiowanie

W8 Kopiowanie