Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

 kzr luty 24

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
13139496

     

 

 

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze      POS Gmina Węgliniec   logo SIM 4.png   gpr

 

OTWP1 Kopiowanie

Sukces naszej młodzieży pożarniczej w eliminacjach wojewódzkich OTWP.
     W poniedziałek 29 maja 2023 r. w Trzebnicy odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat zgorzelecki reprezentowała trójka mieszkańców Gminy Węgliniec grupa 1 – Tomasz Kopania (SP Ruszów) , grupa 2 – Emilian Wiciak (SP Ruszów) , grupa 3 - Milena Stasiak (ZSP Zgorzelec).
Reprezentant naszej gminy Hubert Kopania w grupie 3 (MDP Ruszów) reprezentował ZSE w Bolesławcu.
      Po teście pisemnym wyłoniono po pięciu uczniów w każdej grupie wiekowej do finału ustnego. W ścisłym finale w grupie drugiej dzielnie walczył Emilian Wiciak zajmując ostatecznie piąte miejsce a bezkonkurencyjny w grupie 3 okazał się Hubert Kopania reprezentujący Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, który uzyskał 14 pkt. (na 15 możliwych) - zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentował nasze województwo w ścisłym finale na szczeblu kraju.
      Milena, Tomek oraz Hubert są aktywnymi członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ruszowie a Emilian w Starym Węglińcu. Już w najbliższy weekend 3-4 czerwca rozegrany zostanie we Wrześni 45 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Do Wrześni (woj. wielkopolskie) wybiera się również Milena Mesjasz (SP Iłowa) z MDP Ruszów, która będzie reprezentowała w grupie 2 woj. lubuskie.
     Na przestrzeni ostatnich kilku lat jest to trzeci raz, kiedy  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Ruszowie ma aż dwóch reprezentantów w ścisłym finale krajowym. Dla przypomnienia w roku 2018 - Miłosz Mesjasz i Maksymilian Drgas a 2022 roku Amelia Łączna i Miłosz Mesjasz. Pragniemy serdecznie podziękować opiekunom za bardzo dobre przygotowanie młodzieży do konkursu na poszczególnych etapach eliminacji a młodzieży życzymy sukcesów w finale krajowym.

Foto: R. Wiciak i R. Mesjasz

OTWP2 Kopiowanie

OTWP5 Kopiowanie

OTWP7 Kopiowanie

OTWP8 Kopiowanie

OTWP9 Kopiowanie

OTWP10 Kopiowanie

OTWP11 Kopiowanie