Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Ogłoszenia

 

kino kwiecień

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
13477955

     Od 23 lat w Gminie Węgliniec odbywa się impreza plenerowa pod nazwą „Święto Grzybów”. Grzyby i Mistrzostwa Europy w ich zbieraniu są motywem przewodnim, większość atrakcji skupia się w węglinieckim parku. Wieczorne koncerty zawsze wzbudzają wiele emocji i cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu. W programie jest coś dla każdego, a korzystając z bogactwa Borów Dolnośląskich, pięknych akwenów wodnych, od lat dla Dzieci i Młodzieży w niedzielny poranek organizowane są wędkarskie zawody spławikowe.

    Korzystając z gościnności Nadleśnictwa Węgliniec i Pani Sołtys Starego Węglińca Barbary Fink, tegoroczne zabawy z wędką dla najmłodszych odbyły się nad Stawem Tartacznym w Starym Węglińcu. To niezwykle urokliwe miejsce, kolejny raz, po bardzo udanym dniu dziecka, było miejscem rywalizacji wędkarskiej młodego pokolenia. Zainteresowanie było ogromne. Zabawa przyciągnęła uwagę całego regionu. Ograniczona liczba miejsc do wędkowania wymusiła na organizatorach ustalenie limitu na liście uczestników. 15 września o godzinie 7:45 potwierdziło swój udział 41 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Do lat 12-tu oraz do lat 16-tu. Niesamowita frekwencja! Każde dziecko brało udział w zabawie w towarzystwie opiekunów. Pasja łączy pokolenia, dzieci łowiły pod opieką swoich rodziców, dziadków, wujków czy instruktorów wędkarstwa. Razem ponad sto osób wzięło udział w tym pięknym spotkaniu nad wodą. Nad bezpieczeństwem czuwali Strażacy z OSP Stary Węgliniec, samochód ratowniczo-gaśniczy HENIO i jego imponujący wygląd był ozdobą całej zabawy.

    Po sprawdzeniu obecności o godzinie 8:00 otwarcia zawodów dokonali, Prezes Koła PZW PKP Węgliniec Janusz Machała oraz Sędzia Główny Jan Werda. W towarzystwie Pani Sołtys Barbary Fink, Burmistrza Mariusza Wieczorek oraz gości z litewskiej Kalvariji, przywitali wszystkich uczestników. Burmistrz w bardzo ciepłych słowach wyraził się o ludziach pełnych pasji i zaangażowania, którzy w sposób bezinteresowny organizują takie wydarzenia.

    Po 2-godzinnych zmaganiach na zawodników i ich opiekunów czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów. W tym czasie komisja sędziowska sprawnie podliczyła wyniki:

W kategorii do lat 12-tu

I miejsce Wojciech Fijałkowski z Bogatyni

II miejsce Wiktoria Pałuska z Pieńska

III miejsce Gracjan Wlazło z Pieńska

W kategorii do lat 16-tu

I miejsce Kacper Drożdż ze Starego Węglińca

II miejsce Artur Wojtukiewicz ze Zgorzelca

III miejsce Mikołaj Maluta ze Zgorzelca

    Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe. Tego dnia każdy uczestnik był zwycięzcą, nie wszyscy złowili rybkę, ale wszyscy otrzymali prezent. Dodatkowo wśród uczestników zabawy rozlosowano wiele cennych podarków wędkarskich. Specjalną nagrodę otrzymał najmłodszy uczestnik Karol Kosiński, nasz 4-letni adept, który jak stwierdził przed zawodami, przyszedł łowić karpie J Karpia nie złowił, ale za to „złowił” kołowrotek firmy Jaxon! Na zakończenie całej zabawy Strażacy z OSP Stary Węgliniec przygotowali pokaz strażacki dla dzieci.

    „Puchar Święta Grzybów” kończył się podziękowaniami  i wymianą ciepłych słów. Pani Sołtys z uśmiechem na ustach stwierdziła, że Stary Węgliniec i  piękny Staw Tartaczny, zostały zauważone i mogą być miejscem spotkań ludzi z pasją.

To wszystko jak zawsze nie byłoby możliwe gdyby nie nasi fantastyczni SPONSORZY.

Dziękujemy za wsparcie, jesteście odpowiedzialni za szerokie uśmiechy na twarzach dzieciJ:

- Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek

- Pani Izabela Owczarek-Rymarowicz Prezes firmy Unirubber

- Firma wędkarska JAXON Z Poznania – Fundacja „Wspierania Wędkarstwa Jaxon”

- Sklep internetowy www.wedkarski.com z Gdyni

- Gabriel i Rafał Wolski, wędkarze pasjonaci

- Janusz Pernej przewodniczący Okręgowej Komisji Młodzieżowej

- Łukasz Kocot, wielkie dzięki za transport i logistykę sprzętu!

- Maciej Banaszewski, Janusz Machała, Mateusz Wieczorek

- Koło wędkarskie PZW „PKP” Węgliniec

    Dziękuję również wszystkim kolegom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie tych zawodów. Bez Was nic by nie było możliwe!

Z wędkarskim pozdrowieniem Mateusz Wieczorek.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1