Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

odsniezanie

Utrzymanie zimowe
dróg i chodników

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                       turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

razem b

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
10818533

     

          dodatek węglowy1  dadatek oslonowy  odpady1  ceeb  images

W dniu 25 listopada br. w  Niepublicznym Przedszkolu „Akademii Wesołego Odkrywcy” w Ruszowie odbyło się uroczyste „Pasowania na Przedszkolaka”

W uroczystości udział wzięło wielu zaproszonych gości: rodzice, dziadkowie i pedagodzy oraz w zastępstwie Burmistrza, Sekretarz Gminy i Miasta Węgliniec Pan Marcina Papla.

Dzieci, ubrane w piękne, specjalnie przygotowane na tą okazje stroje, z bardzo przejętą miną oczekiwały na wydarzenia, jakie miały nastąpić. Na wstępie Pani Dyrektor Sylwia Lipska wraz z wychowawcą Panią Judytą Świniuch przywitały wszystkich zebranych. W dalszej części zapowiedziano występ artystyczny dzieci przygotowany specjalnie na tę okazję. Był to dla dzieci pierwszy tak poważny debiut, który okazał się doskonały, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności. Po części artystycznej zaprezentowanej przez najmłodszych Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka „zaczarowanym ołówkiem” na „Przedszkolaka”. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz lupy - atrybut każdego odkrywcy. Pan Marcin Papla nowo pasowanym Przedszkolakom wręczył rożek ze słodyczami na ręce Pani Dyrektor, życząc dzieciom samych radosnych chwil i bajkowych przygód w przedszkolu. Była to wielka chwila zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Wielu uczestnikom: rodzicom i dziadkom zakręciła się łza w oku, ale to dobry znak, że ich pociechy rosną i wkraczają w nowy etap w życiu, tak samo ważny dla dzieci, jak dla ich najbliższych.

Z tej okazji życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu na co dzień i wielu radości z bycia „ Przedszkolakiem”, a rodzicom pociechy „z dorastających” i bardzo mądrych dzieci.