Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

Logo cieple mieszkanie top

odsniezanie

Utrzymanie zimowe
dróg i chodników

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                       turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
11180258

     

              odpady1  ceeb  Ciepłe mieszkanie

W poniedziałkowe popołudnie (14.11.2016r.) w węglinieckiej bibliotece publicznej gościł Jakub Porada, podróżnik, pisarz i prezenter telewizyjny.

          Od 2001 r. związany z TVN24, gdzie prowadził, m.in. „Poranek TVN24”, „Dzień po dniu” oraz serwisy informacyjne. Spotkanie zorganizowane było pod hasłem „podróżowanie- sposób na ciekawe spędzanie czasu”. Dziennikarz, z zamiłowania podróżnik, opowiadał mieszkańcom o sposobach na tanie podróże po Polsce, Europie i świecie.Gość radził, w jaki sposób zarezerwować tanie bilety na wszelkie środki komunikacji. Opowiadał nie tylko o przelotach, które mogą kosztować kilkanaście, kilkadziesiąt złotych, ale także o bardzo okazyjnych cenach na przejazdy autobusami oraz pociągami. Tu też usłyszeliśmy kilka miłych słów o naszych Kolejach Dolnośląskich.Dziennikarz pokazał także kilka krótkich filmów wyemitowanych w programie „Dzień dobry TVN”, ukazujących pomysły na tanie wyjazdy, nawet po naszym regionie. Ale widzowie wybrali opowieść o Gruzji, Barcelonie i Bieszczadach.

Zaproszony gość podał kilka interesujących rad na „przetrwanie” za granicą- jak i w jaki sposób zarezerwować nocleg w okazyjnej cenie, jakimi środkami komunikacji się przemieszczać. Jak mówił, w wielu europejskich stolicach możemy przenocować nawet za kilkadziesiąt złotych, a zjeść nawet taniej niż w Polsce.

Dziennikarz przyznał, że jego podróże to najczęściej wypady dwudniowe, których celem tzw. rozpoznanie terenu, by zawsze móc w dane miejsce wrócić.

Spotkanie z Jakubem Poradą trwało prawie dwie godziny, a tematów do opowieści nie brakowało. Po jego zakończeniu można było zakupić książki o podróżach, jak również wydaną w październiku powieść obyczajową Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach.

Wydarzenie to, to jeden z elementów składowych projektu Biblioteka zawsze po drodze- promocja literatury i czytelnictwa dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno- Społeczne przy partnerstwie Towarzystwa Przyjaciół Czerwonej Wody