Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
14110663

 

Stało się tradycją, że z okazji Święta Niepodległości placówki oświatowe organizują piękne występy artystyczne nawiązujące do obchodów tej uroczystości.
      W dniu dzisiejszym, tj. 10 listopada br Pan Stanisław Mikołajczyk Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec wraz Panem Markiem Wawrzynkiem– radnym  Rady Miejskiej Węglińca i Panem Zygmuntem Kwietniem kombatantem Gminy Węgliniec, Panią Barbarą Karolak Dyrektorem Zespołu Szkół w Węglińcu, jak również całą społecznością pedagogiczną i szkolną uczestniczyli w „poranku patriotycznym” poświęconym uroczystości Święta Niepodległości.    
    Uroczystość ta została przygotowana przez młodzież gimnazjalną Zespołu Szkół w Węglińcu i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Węglińcu. W poranku nie zabrakło wierszy i piosenek patriotycznych. Dzięki takim występom w Szkole kultywowana jest miłość do Ojczyzny i walki o wolność kilku pokoleń. Po występie dzieci i młodzieży cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gości przemaszerowała pod pomnik „ Pamięci członków rodzin z Kresów Wschodnich, którzy cierpieli i ginęli za to, że byli Polakami „.Dzieci ustrojone w galowe stroje z przypinkami w postaci symbolu flagi polskiej, kotylionami w barwach biało- czerwonych oddały szacunek symbolom narodowym, a reszta zebranych oddała go tym wszystkim , który odeszli składając pod pomnikiem poświęconym „ Pamięci członków rodzin z Kresów Wschodnich, którzy cierpieli i ginęli za to, że byli Polakami” kwiaty i zapalając znicze. Przed złożeniem kwiatów został odśpiewany hymn Polski. Po złożeniu kwiatów zakończono w Zespole Szkół w Węglińcu obchody Święta Niepodległości. W tak piękny sposób wszystkim tym pokoleniom Polaków, które poświęciły swój wysiłek, a bardzo często to co jest najwartościowsze – własne życie za wolność Ojczyzny, poświęcono ten czas.