Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
14110427

   W dniu 20.10.2017 w godzinach nocnych około godziny 3:00 w nocy doszło do zuchwałego włamania do budynku naszej remizy. Złodzieje wyważyli drzwi do pomieszczenia socjalnego i szatni w naszej remizie, po czym z wewnątrz otworzyli garaże. Nasza remiza została dokładnie przeszukana przez złodziei i splądrowana. Pierwszymi łupami złodziei były radiotelefony przewoźne z naszych wozów (Wóz bojowy Star 266 oraz Samochód Operacyjny Polonez) oraz jeden radiotelefon nasobny. Niesprawny jest także system selektywnego alarmowania DSP-52L, który niedawno zakupiliśmy i montowaliśmy, ponieważ z niego również został skradziony radiotelefon. Zniknął także hełm z latarką . Złodzieje zostawili nas z poważnie uszkodzonymi drzwiami, które nie nadają się do jakiegokolwiek użytku czy naprawy. Strat mogło być jeszcze więcej, ponieważ złodzieje mieli uszykowane kolejne przedmioty, w tym agregat hydrauliczny z narzędziami hydraulicznymi, jednak dzięki czujności sąsiadki mieszkający obok remizy, złodzieje zostali spłoszeni i najprawdopodobniej odjechali w kierunku Ruszowa.                                                                                              

  Dokładnie skradziono:

- Radiotelefon przewoźny Motorola DM1400

- Radiotelefon przewoźny Motorola GM360

- Radiotelefon przewoźny Motorola GM300

- Radiotelefon nasobny Motorola GP360

- Hełm Calisia Vulcan wraz z latarką iskra

- Ładowarka do radiotelefonu Motorola GP360

   Sam skradziony sprzęt wart był około 6 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty zniszczonych drzwi i przywrócenia do działania systemu selektywnego alarmowania. Prawdopodobnie koszta przekroczą możliwości finansowe naszej jednostki. Nasza zdolność bojowa została znacznie ograniczona, ale strach przed kolejnymi włamaniami do naszej niezabezpieczonej i znanej dla złodziei remizy jest także obecny.

   Jesteśmy kolejną jednostką na terenie naszej Gminy Węgliniec, która została okradziona w krótkim odstępie czasu. Jest nam bardzo przykro, ponieważ na ten sprzęt pracowaliśmy latami.

                                                                                     Strażacy OSP Jagodzin

SKRADZIONY SPRZĘT

hełm

latarka

Radiotelefon

Radiotelefon1

Radiotelefon3

ładowarka

1

1

        3 

4

5

6