Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
14110283

    W minioną sobotę, tj. w dniu 14.10.br w naszej gminie uroczyście obchodzono „Dzień Maszynisty”. Obchody miały miejsce w Węglinieckim Centrum Kultury i zorganizowane zostały przez Związek Zawodowy Maszynistów w Węglińcu pod przewodnictwem Piotra Kardacha – Przewodniczącego Związku Zawodowego Maszynistów w Węglińcu.

  W tak ważnym Święcie Maszynistów tradycyjnie nie mogło zabraknąć pocztów sztandarowych, a było ich aż cztery. Poczet Sztandarowy Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych we Wrocławiu, Związku Zawodowego Maszynistów Lokomotyw w Wałbrzychu, Związku Zawodowego Maszynistów  w Węglińcu oraz Koła Emerytów Związku Zawodowego Maszynistów w Węglińcu.

  W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele PKP Cargo, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji związkowych, weterani pracy związkowej oraz wielu zaproszonych gości, m.in.: Dyrektor Dolnośląskiego Zakładu PKP Cargo Jacek Krawczun, Zastępca Dyrektora ds. Przewozowych Ewa Liebner, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych Mirosław Uruski, Naczelnik Działu Pracowniczego Agnieszka Gużkowska, Naczelnik Działu Dyspozytury Sylwester Smolarek, Wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych i jednocześnie Przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych we Wrocławiu Zdzisław Szewczyk, Wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych i jednocześnie Przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Legnicy Jerzy Kulikowski, Przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Lokomotyw w Wałbrzychu Bartłomiej Chodkiewicz, były Przewodniczący Związków Zawodowych Lokomotyw w Wałbrzychu Waldemar Latała, były Przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów w Węglińcu Bogdan Żelazny oraz Przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów Związku Zawodowego Maszynistów w Węglińcu Edmund Walczak  oraz Burmistrz Gminy i Miasta Stanisław Mikołajczyk. 

   Dla wszystkich maszynistów i ich rodzin jest to bardzo szczególny dzień, gdyż wykonywana przez nich praca, to służba drugiemu człowiekowi.  Praca na żelaznym szlaku, to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za życie drugiego człowieka. Dlatego też „Święto Maszynistów” jest okazją do okolicznościowych podsumowań, ocen i podziękowań za kolejarską, ciężką służbę. Podczas uroczystych obchodów „Dnia Maszynisty” wielu pracownikom wręczono upominki za wieloletnią pracę zawodową oraz podziękowano również i kolegom maszynistom, którzy zakończyli swą aktywność zawodową i przeszli na zasłużoną emeryturę. Uroczystego aktu wręczenia dokonali Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów w Węglińcu Piotr Kardach i Jarosław Zasański.

   W zaszczytnym gronie jubilatów znaleźli się: Zbigniew Podwysocki ( 40 lat pracy zawodowej), Wiesław Szymko,  Marek Dulian , Leopold Zięba , Jerzy Zółtański (35 lat pracy zawodowej), Mieczysław Kęska ( 25 lat pracy zawodowej). Do grona emerytów dołączyli: Wacław Wołoszyn i Marek Sulikowski.

   W tym dniu pamiętano również i o Paniach: Krystynie Olszewskiej, Krystynie Walczak, Barbarze Huńka, Mieczysławie Polewskiej, Anieli Junak, Marii Gołyźniak, Zofii Żmuda, które bezinteresownie pomagają w przygotowaniach cyklicznych spotkań organizowanych przez Koło Emerytów i Rencistów ZZM w Węglińcu.

  Życzeniom i podziękowaniom nie było końca.  Na zakończenie po wręczeniu okolicznościowych upominków zrobiono wspólnie pamiątkowe  zdjęcie z zaproszonymi gośćmi. Uroczystość zakończono poczęstunkiem i zabawą do białego rana.

3

4

5

6

2

1