Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
14110357

Grzyby - bogactwo lasów Gminy Węgliniec- 21 lat temu zainspirowały do organizacji wyjątkowego wydarzenia  - ,,Święta Grzybów’’.

... O miejscowości Węgliniec słyszy się w Polsce każdego roku jesienią, kiedy organizowana jest w sercu Borów Dolnośląskich dwudniowa impreza plenerowa. Obok prezentacji kulinarnych , głównym elementem imprezy są Mistrzostwa Europy w Zbieraniu Grzybów, w których uczestniczą grzybiarze z Polski i z zagranicy.

    Jednak najważniejszym celem tego święta jest promocja walorów krajobrazowo - przyrodniczych Gminy Węgliniec i otaczających ją - Borów Dolnośląskich. Impreza z roku na rok przyciąga do Węglińca gości zarówno z kraju jak i z zagranicy. Jest bardzo znanym i lubianym świętem.

    Bory Dolnośląskie są jednym z największych w Polsce zwartych kompleksów leśnych, w którym są najlepsze miejsca do zbierania grzybów w Polsce. O tych najlepszych miejscach 28 sierpnia br. pisał ONET, portal Internetowy. Na trzecim miejscu wśród 10 miejsc najlepszych miejsc do zbierania grzybów w Polsce wymieniono Bory Dolnośląskie, a konkretnie Gminę Węgliniec i Mistrzostwa Europy w Zbieraniu Grzybów, które są najważniejszym punktem i wydarzeniem dwudniowego „Święta Grzybów”.

miejsca na grzyby1

miejsca na grzyby1