Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

kino kwiecień

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
13474105

W połowie czerwca dobiegła końca renowacja boiska do siatkówki plażowej, ...

... które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie boiska Orlik w Ruszowie. Prace rozpoczęły się już w marcu i polegały na usunięciu nadmiarów gleby, nierówności i resztek roślinności. Teren wyrównano i uporządkowano. Wymiary boiska (strefa bezpieczeństwa) zostały zwiększone. Prace w formie wolontariatu wykonali uczniowie Gimnazjum im.Orląt Lwowskich w Ruszowie, zawodnicy UKS START Ruszów oraz przychylni dorośli. Po zakończeniu prac przygotowawczych uzupełniono niedobory piasku. 26 ton oczyszczonego piachu udało się pozyskać dzięki sponsorowi prywatnemu (także transport), który chciał wesprzeć działalność UKS Start Ruszów.           
  Położenie boiska Orlik charakteryzuje się brakiem dojazdu dla większych pojazdów. Gdyby nie pomoc Firmy CHROMY, której właścicielem jest pan Stanisław Chromy z Ruszowa, prace pewnie jeszcze dziś nie byłyby ukończone. Pomoc ze strony przedsiębiorcy, była bezcenna. Dzięki użyczeniu samochodu przystosowanego do przewozu materiałów sypkich, prace przebiegły w ekspresowym tempie. Szczególne podziękowania dla pana Stanisława oraz grupy młodzieży i dorosłych za trud i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
  Boisko w obecnym stanie przysłuży się większej  możliwości uprawiania efektownej gry zespołowej, jaką z pewnością jest siatkówka plażowa w czasie zajęć wychowania fizycznego w szkołach, zajęciach dodatkowych, czy wzbogacając ofertę boiska Orlik.
  W miesiącach wakacyjnych planowane jest rozegranie turnieju w siatkówce plażowej, który realizowany będzie przez UKS START Ruszów, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Węgliniec. Szczegóły tego wydarzenia zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Robert Grzelakowski

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1