Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
14133061

W sobotę 17 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Pieńsku ...

...odbyły się XI Międzynarodowe Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Pieńsk i Gminy Węgliniec. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba 12 jednostek z Polski, Niemiec i Czech. Gminę Węgliniec reprezentowały 4 jednostki : OSP Węgliniec, OSP Ruszów, OSP Czerwona Woda i OSP Jagodzin.   Współzawodnictwo jednostek OSP, obejmowało sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Ocenę przebiegu rywalizacji jak i obsługę sędziowską zapewniła kadra Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca i władz Zarządu Powiatowego OSP.

   W tegorocznej rywalizacji międzynarodowej i międzygminnej po raz pierwszy w historii zwyciężyła OSP w Jagodzinie. Drugie miejsce w kwalifikacji międzygminnej i gminnej zajęła OSP Ruszów. Trzecie miejsce między gminami zajęła OSP Pieńsk. Czwarte miejsce w zawodach międzygminnych i 3 miejsce w gminie Węgliniec zajęła OSP Czerwona Woda. OSP Węgliniec, obrończyni trofeum z roku poprzedniego zajęła10 miejsce w kwalifikacji ogólnej i 4 miejsce w gminie Węgliniec.

   Za bardzo dobrą organizację zawodów, zasłużone podziękowania należą się Gminie Pieńsk.   Szczególne podziękowania należą się Strażakom Ochotnikom z naszej Gminy, których umiejętności, kwalifikacje i wyszkolenie są na bardzo wysokim poziomie. Potwierdzeniem tej oceny są miejsca w końcowej kwalifikacji i dominacja jednostek OSP w zawodach.

Gmina Węgliniec i jej Mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni ! Dziękujemy !

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1