Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 kzr luty 24

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
13139963

     

 

 

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze      POS Gmina Węgliniec   logo SIM 4.png   gpr

 

„Zostań ze mną” to tytuł spektaklu profilaktycznego ...

... którego okazję mieli obejrzeć uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie. Spektakl odbył się dnia 12 maja 2017 roku i przeznaczony był dla uczniów klas 5, 6 oraz uczniów gimnazjum.

    Przedstawienie ukierunkowane było na problem dopalaczy i używek. Zagadnienie to staje się ponownie coraz bardziej popularne. Wielu młodych ludzi uważa, że sprawa dopalaczy, czy innych używek istnieje tylko w telewizji, gdzieś daleko od nas, a żaden problem nie dotknie ich osobiście. Dopalacze reklamowane są często jako bezpieczna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Mimo to, ich szkodliwe dla psychiki i organizmu działanie ciągle jest odkrywane. Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala z objawami zatrucia, a pomimo walki z nielegalną sprzedażą są coraz bardziej dostępne. W spektaklu ukazane były skutki zażycia dopalaczy oraz przyczyny, przez które młodzież po nie sięga.

    Historia dotyczyła nastoletniego Pawła, który wiódł normalne życie, któremu rodzice poprzez ciężką pracę zapewniali wszystko czego potrzebował. Nie zawsze potrafił to docenić, a od nauki uciekał w telewizję i zabawę. Początkowo z niechęcią, ale za namową otoczenia postanowił spróbować czym są dopalacze. To sprawiło, że ten dzień skończył się inaczej niż wszystkie i odmienił życie pozostałych bohaterów przedstawienia.

    Spektakl utrzymany był w gatunku komediodramatu. Przedstawienie obfitowało w humorystyczne sceny, dzięki którym uczniowie mogli wciągnąć się w historię głównego bohatera, a nawet samemu uczestniczyć w spektaklu.

    Dzięki dofinansowaniu Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węglińcu uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie mogli uczestniczyć w opisanym spektaklu, którego twórcami byli aktorzy Profilaktyczno-Edukacyjnego Teatru Dzieci i Młodzieży- Teatru Blaszany Bębenek z Trzebnicy.

                                                                                              Anna Sygut

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1