Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                  kino czerwiec

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
13904773

 

Przygotowania ruszowskiej młodzieży strażackiej do "Rzeki Ognia Dzieci 2024" w Czechach

Na zaproszenie czeskich partnerów, w niedzielę, 28 kwietnia 2024 roku, delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP) Ruszów udała się do Sloupu v Čechách (Czechy), celem omówienia zasad udziału oraz przeprowadzenia szkolenia związanego z projektem "DĚTSKÁ HASIČSKÁ ŘEKA - RZEKA OGNIA DZIECI 2024", dofinansowanym przez Unię Europejską.

W dniu 15 czerwca bieżącego roku, planowane jest podjęcie próby pobicia rekordu Czech, polegającej na budowie linii wężowej i przepompowaniu wody na odległość około 13-14 kilometrów przez dzieci z Czech, Niemiec i Polski. Każda drużyna otrzyma przydzielony odcinek o długości około 300 metrów, na którym przy pomocy własnej motopompy zbuduje linię wężową z 15 odcinków węży tłocznych W75 (każdy po 20 metrów) i przekaże wodę do następnej drużyny. Zadanie będzie wykonywane wyłącznie przez dzieci w wieku od 5 do 15 lat, oczywiście pod nadzorem opiekunów. Jest to doskonała okazja, aby poprzez zabawę zapoznać się ze sprzętem pożarniczym oraz młodzieżą z innych jednostek. Dla naszej drużyny jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ będziemy jedyną drużyną młodzieżową z Polski uczestniczącą w tym wydarzeniu.

Woda pobrana przez pierwszą motopompę ze zbiornika wodnego "Radvanecky rybnik" przepłynie przez kilka miejscowości, a po pokonaniu odległości około 13-14 km wróci z powrotem do tego samego zbiornika wodnego, co będzie finałem wykonania zadania. Trzymamy kciuki, aby wszystko się udało, i oczywiście zamieścimy relację z tego wspaniałego wydarzenia.

J. Droś – OSP Ruszów

IMG 2227

IMG 2228

IMG 2229

IMG 2230

IMG 2235

IMG 2238

SL0

SL00

IMG 2228

IMG 2263

IMG 2294

IMG 2300

IMG 2231