Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                               kino maj

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
13737187

 Odpowiedzią na nowe zakażenia wirusem HIV i chorobę AIDS ...

 

5    ”Pięta Achilesowa wirusa HIV w powiecie zgorzeleckim”

... w powiecie zgorzeleckim jest nieustanne podnoszenie wiedzy w tym zakresie wśród naszych uczniów na każdym poziomie nauczania. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu wraz z partnerami : Zespołem Szkół w Węglińcu i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu jest organizatorem dwóch Powiatowych Konkursów Wiedzy. Konkursy Wiedzy o HIV/AIDS odbyły się po wcześniejszych eliminacjach szkolnych. Finaliści z 11 szkół gimnazjalnych rywalizowały w Zespole Szkół w Węglińcu, gdzie w antrakcie Konkursu zobaczyli spektakl teatralny pt.” Ostatnie pożegnanie znanego Rokmana” wg. scenariusza pani G. Wiatrowskiej i K. Szymczak. Konkurs objął Patronatem Burmistrz Miasta Zgorzelec i Gminy i Miasta Węgliniec.

7

6

   Nagrody sponsorowane przez w/w jednostki samorządowe były bardzo cenne i podobały się zwycięzcom. Eliminacje powiatowe wiedzy dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się jak zwykle w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, gdzie atmosfera tej monumentalnej budowli miała niezwykły wpływ na rozwiązywanie zadań. W eliminacjach uczestniczyli finaliści wszystkich szkół Ponadgimnazjalnych powiatu. Podczas prac Komisji Konkursu młodzież miała okazję zobaczyć występy artystyczne swoich rówieśników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu.

8               9                 10                

     Poziom wiedzy uczestników obu Konkursów z pewnością dorównywał absolwentom uczelni medycznych co należy uznać za dodatkowy atut nie tylko w dostaniu się na tego typu uczelnie ale także na bezpieczne zachowania i odpowiedzialność za własne zdrowie i życie .Laureatami na poziomie Gimnazjów od I do III miejsca zostali uczniowie: Nikola Zwierzyńska, Julia Kiejza, Beata Świątek a w szkołach Ponadgimnazjalnych :Wiktoria Frankiewicz, Patrycja Kulesza, Kamila Frąszczak. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu składa podziękowania wszystkim opiekunom , którzy przyczynili się do podniesienia wiedzy uczestników Konkursów, współorganizatorom Konkursów oraz lokalnym samorządom za uczestnictwo i wkład finansowy.

1

1

1

1

1