Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
14110483

Gmina Węgliniec uczestniczy w projekcie „Dolnoślązak Umie Pływać 2024” ,współfinansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz budżetu Gminy Węgliniec.

umiem pływać 2

     Z programu skorzysta 30 uczniów klas II i III (2 grupy do 15 osób) ,ze Szkoły Podstawowej w Węglińcu oraz Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie będą uczestniczyć w projekcie.     

    Zajęcia z nauki pływania na basenie rozpoczynają się od 7 marca i trwać będą do 6 czerwca 2024 roku. Do głównych założeń projektu należą: upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postawy oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.
    Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpływa także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.
Projekt realizowany jest na basenie w Osiecznicy. Lekcje nauki pływania prowadzą instruktorzy posiadający odpowiednie kwalifikacje.
    Dla każdego ucznia przewidziano 10 wyjazdów na basen. Zajęcia będą trwać dwie godziny lekcyjne. Uczestnicy stopniowo będą nabywać nowe umiejętności pływania. Każdy stopień będzie zakończony odpowiednim sprawdzianem przeprowadzonym przez instruktora.