Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 kzr luty 24

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
13139961

     

 

 

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze      POS Gmina Węgliniec   logo SIM 4.png   gpr

 

 OTWP1 Kopiowanie

Eliminacje powiatowe do OTWP – młodzież naszej gminy wygrała we wszystkich grupach wiekowych.

      W piątek 14 kwietnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Po rozwiązaniu pisemnego testu w trzech grupach wiekowych wyłoniono po trzech uczniów,  którzy przeszli do finału ustnego. Na dziewięcioro finalistów,  aż siedmioro to byli reprezentanci naszej gminy tj. SP Ruszów, SP Węgliniec i SP Czerwona Woda w grupie I i II oraz jedna uczennica z MDP Ruszów w grupie III.  Komisja konkursowa w składzie: mł. bryg. Hubert Jarosz – Przewodniczący, asp. Wojciech Piechowicz, dh Waldemar Błauciak, kpt. Adam Poniatowski po bardzo wyrównanym i stojącym na bardzo wysokim poziomie finale wyłoniła zwycięzców tj.

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy I-IV)

Tomasz Kopania - SP w Ruszowie (MDP Ruszów)

Krystian Wiciak - SP w Węglińcu (MDP St. Węgliniec)

Zofia Piskorz – SP w Ruszowie (MDP Ruszów)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy V-VIII)

Emilian Wiciak - SP w Ruszowie (MDP St. Węgliniec)

Jakub Kozakiewicz – SP w Ruszowie (MDP Jagodzin)

Paweł Koncur - SP w Czerwonej Wodzie (MDP Cz. Woda)

 

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Milena Stasiak - ZSP Zgorzelec (MDP Ruszów)

2. Przemysław Czyż - ZSP Zgorzelec

3. Nikola Puzdrakiewicz - ZSP Zgorzelec

Mówiąc językiem bokserskim był to klasyczny nokaut w wykonaniu młodzieży z naszej gminy. Laureaci turnieju (zdobywcy pierwszych miejsc w swoich grupach wiekowych) będą reprezentować powiat zgorzelecki na szczeblu wojewódzkim, w dniu 29 maja 2023r.              w Trzebnicy. W trakcie turnieju zgorzeleccy strażacy przygotowali uczestnikom pokaz           w zakresie postępowania podczas pożaru oleju jadalnego w trakcie przygotowywania posiłku, pokaz sprzętu strażackiego, a także zapoznali uczestników turnieju z nowym wyposażeniem sali edukacyjnej „Ognik”. Nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych OTWP wręczyli: Starosta Zgorzelecki, Pan Artur Bieliński, Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, bryg. Artur Czułajewski, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu, st. kpt. Grzegorz Fleszar oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu, dh Waldemar Błauciak. Nagrody oraz poczęstunek dla uczestników turnieju ufundowali: Starosta Zgorzelecki, Pan Artur Bieliński, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji “NYSA”,PPHU „Płomień” Anita Wawrzeń, Carrefour Zgorzelec, Oddział Wojewódzki Związku OSP RP we Wrocławiu. Wieloletnia, wzorowa praca wszystkich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  w naszej gminie przynosi efekty i sukcesy. Młodzi reprezentanci naszej gminy biorą również udział w eliminacjach powiatowych w Bolesławcu zaplanowanych na przyszły tydzień. Również w dniu 14 kwietnia 2023 r. w Żaganiu odbyły się eliminacje województwa lubuskiego do OTWP, gdzie startowało dwoje reprezentantów MDP Ruszów. Ogromny sukces w grupie II odniosła Milena Mesjasz z SP Iłowa , która zajęła w finale wojewódzkim 2 miejsce i będzie reprezentowała województwo lubuskie w finale krajowym. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim opiekunom MDP, nauczycielom oraz osobom, które pracowały z młodzieżą podczas przygotowań do eliminacji szkolnych, w MDP, gminnych, powiecie oraz województwie. Dzięki życzliwości i wsparciu burmistrza Mariusza Wieczorka, młodzież i opiekunowie mieli zapewniony bezpieczny i sprawny transport na eliminacje powiatowe w Zgorzelcu. Oczekujemy na dobre wieści z eliminacji na szczeblu wojewódzkim w Trzebnicy oraz krajowym.

J. Droś komendant Gminny OSP

Foto – KP PSP Zgorzelec, Żagań, OSP Ruszów

OTWP3 Kopiowanie

OTWP4 Kopiowanie

OTWP5 Kopiowanie

OTWP7 Kopiowanie

OTWP9 Kopiowanie

OTWP11 Kopiowanie

otwp12 1 Kopiowanie

OTWP13 Kopiowanie

OTWP14 Kopiowanie

OTWP15 Kopiowanie

OTWP17 Kopiowanie