Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

                                                                                                                 

kino lipiec 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                   turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
14133030

 OTWP1 Kopiowanie

Eliminacje powiatowe do OTWP – młodzież naszej gminy wygrała we wszystkich grupach wiekowych.

      W piątek 14 kwietnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Po rozwiązaniu pisemnego testu w trzech grupach wiekowych wyłoniono po trzech uczniów,  którzy przeszli do finału ustnego. Na dziewięcioro finalistów,  aż siedmioro to byli reprezentanci naszej gminy tj. SP Ruszów, SP Węgliniec i SP Czerwona Woda w grupie I i II oraz jedna uczennica z MDP Ruszów w grupie III.  Komisja konkursowa w składzie: mł. bryg. Hubert Jarosz – Przewodniczący, asp. Wojciech Piechowicz, dh Waldemar Błauciak, kpt. Adam Poniatowski po bardzo wyrównanym i stojącym na bardzo wysokim poziomie finale wyłoniła zwycięzców tj.

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy I-IV)

Tomasz Kopania - SP w Ruszowie (MDP Ruszów)

Krystian Wiciak - SP w Węglińcu (MDP St. Węgliniec)

Zofia Piskorz – SP w Ruszowie (MDP Ruszów)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy V-VIII)

Emilian Wiciak - SP w Ruszowie (MDP St. Węgliniec)

Jakub Kozakiewicz – SP w Ruszowie (MDP Jagodzin)

Paweł Koncur - SP w Czerwonej Wodzie (MDP Cz. Woda)

 

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Milena Stasiak - ZSP Zgorzelec (MDP Ruszów)

2. Przemysław Czyż - ZSP Zgorzelec

3. Nikola Puzdrakiewicz - ZSP Zgorzelec

Mówiąc językiem bokserskim był to klasyczny nokaut w wykonaniu młodzieży z naszej gminy. Laureaci turnieju (zdobywcy pierwszych miejsc w swoich grupach wiekowych) będą reprezentować powiat zgorzelecki na szczeblu wojewódzkim, w dniu 29 maja 2023r.              w Trzebnicy. W trakcie turnieju zgorzeleccy strażacy przygotowali uczestnikom pokaz           w zakresie postępowania podczas pożaru oleju jadalnego w trakcie przygotowywania posiłku, pokaz sprzętu strażackiego, a także zapoznali uczestników turnieju z nowym wyposażeniem sali edukacyjnej „Ognik”. Nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych OTWP wręczyli: Starosta Zgorzelecki, Pan Artur Bieliński, Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, bryg. Artur Czułajewski, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu, st. kpt. Grzegorz Fleszar oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu, dh Waldemar Błauciak. Nagrody oraz poczęstunek dla uczestników turnieju ufundowali: Starosta Zgorzelecki, Pan Artur Bieliński, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji “NYSA”,PPHU „Płomień” Anita Wawrzeń, Carrefour Zgorzelec, Oddział Wojewódzki Związku OSP RP we Wrocławiu. Wieloletnia, wzorowa praca wszystkich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  w naszej gminie przynosi efekty i sukcesy. Młodzi reprezentanci naszej gminy biorą również udział w eliminacjach powiatowych w Bolesławcu zaplanowanych na przyszły tydzień. Również w dniu 14 kwietnia 2023 r. w Żaganiu odbyły się eliminacje województwa lubuskiego do OTWP, gdzie startowało dwoje reprezentantów MDP Ruszów. Ogromny sukces w grupie II odniosła Milena Mesjasz z SP Iłowa , która zajęła w finale wojewódzkim 2 miejsce i będzie reprezentowała województwo lubuskie w finale krajowym. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim opiekunom MDP, nauczycielom oraz osobom, które pracowały z młodzieżą podczas przygotowań do eliminacji szkolnych, w MDP, gminnych, powiecie oraz województwie. Dzięki życzliwości i wsparciu burmistrza Mariusza Wieczorka, młodzież i opiekunowie mieli zapewniony bezpieczny i sprawny transport na eliminacje powiatowe w Zgorzelcu. Oczekujemy na dobre wieści z eliminacji na szczeblu wojewódzkim w Trzebnicy oraz krajowym.

J. Droś komendant Gminny OSP

Foto – KP PSP Zgorzelec, Żagań, OSP Ruszów

OTWP3 Kopiowanie

OTWP4 Kopiowanie

OTWP5 Kopiowanie

OTWP7 Kopiowanie

OTWP9 Kopiowanie

OTWP11 Kopiowanie

otwp12 1 Kopiowanie

OTWP13 Kopiowanie

OTWP14 Kopiowanie

OTWP15 Kopiowanie

OTWP17 Kopiowanie