Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

odsniezanie

Utrzymanie zimowe
dróg i chodników

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                       turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
11487161

     

              odpady1  ceeb  Ciepłe mieszkanieLogo czyste powietrze

 Ciepłe mieszkanie

W gminie Węgliniec podpisane zostały pierwsze umowy na dofinansowanie na wymianę nieekologicznego źródła ciepła w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Nabór wniosków na dofinansowanie ruszył w gminie Węgliniec 24 lutego br. Wnioski mogą składać osoby będące właścicielami lokalu mieszkalnego zlokalizowanego na terenie Gminy Węgliniec, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, realizujące przedsięwzięcie będące przedmiotem dofinansowania. Obecnie podpisane zostały dwie umowy a trzy następne czekają na weryfikację

Program „Ciepłe Mieszkanie” wspiera wymianę nieekologicznych źródeł ciepła między innymi poprzez zastosowanie kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze lub podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” składać można w formie papierowej w Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu lub w formie elektronicznej: przez skrzynkę podawczą Gminy Węgliniec.

Na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła, Gmina Węgliniec pozyskała  5 mln 250 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje o programie „Ciepłe Mieszkanie” w gminie Węgliniec znajdują się  tutaj.