Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 kzr luty 24

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
13139783

     

 

 

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze      POS Gmina Węgliniec   logo SIM 4.png   gpr

 

     W dniu 23 września 2022 r. w Szkole Podstawowej w Ruszowie odbyły się już XVIII Prezentacje Artystycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Natura- Kultura”. W tym roku zostały objęte Honorowym Patronatem przez Pana Mariusza Wieczorka- Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec.

   Wszyscy uczniowie ruszowskiej szkoły oraz zaproszone delegacje uczniów ze szkół  z Węglińca i Czerwonej Wody uczestniczyli w warsztatach, związanych z „naturą i kulturą”, a były to m.in.: „Eko- koszulki”, „Obrazy- mozaiki z naturalnych darów lasu”, „Ekologiczne quizy, krzyżówki”, „Zdrowa żywność- gotujemy Eko”, „Kropelka wody”- szycie breloczków z różnych materiałów, „Zero waste”- zdrowa żywność, kiszonki z warzyw, „Zdrowe odżywianie- koktajle, kanapki”, „Biżuteria ekologiczna”, „Wianki z polnych i ogrodowych kwiatów”, „Malowane farbami na płótnie motywów kwiatowych- spódnice”, „Domki dla owadów”, „Łąkowe obrazy”. Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Ruszowie, ale także przez zaproszonych gości: Panią Annę Jagiełło- pracownika Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu; Panią Małgorzatę Drgas; Panią Jolantę Kowal oraz Pana Jacka Pielichowskiego.

   Warsztaty miały na celu ukazanie nierozłącznej bliskości natury z kulturą. Mieszkamy w uroczym miejscu, w Centrum Borów Dolnośląskich, w otoczeniu pięknej przyrody i fauny- możemy korzystać z wszelkich darów natury, które w znacznym stopniu kształtują naszą kulturę, a uczniowie stali się kreatywnymi autorami własnych wytworów, powiązanych i z naturą i z kulturą.

   Ostatnie dwa lata były dla naszych uczniów bardzo trudne ze względu na zdalne nauczanie i ograniczony kontakt z rówieśnikami, dlatego też w tym dniu zorganizowaliśmy dla nich także dużo atrakcji (m.in. dmuchańce, fotobudka, malowanie twarzy, warkoczyki) i zabawy integracyjne z animatorem oraz poczęstunek.

   Nasza impreza nie byłaby możliwa bez zaangażowania i pomocy bardzo wielu osób. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w jej organizacji. Panu Burmistrzowi- Mariuszowi Wieczorkowi; Nadleśnictwu Świętoszów; Nadleśnictwu Węgliniec; Nadleśnictwu Lubin; Nadleśnictwu Wymiarki; Nadleśnictwu Pieńsk; Panu Jarosławowi Podymie- właścicielowi Chata Polska Ruszów; Pani Annie Krukowskiej – Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Iłowej. Dziękuję Pani Małgorzacie Drgas, Pani Annie Jagiełło oraz Pani Jolancie Kowal za przygotowanie warsztatów. Dziękuję przede wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Ruszowie, którzy  zorganizowali nasze dzisiejsze Prezentacje. Dziękuję rodzicom i nauczycielom za upieczenie ciasta- razem 50 blach ciasta! Dziękuję nowej Radzie Rodziców za przygotowanie popcornu. Dziękuję Panu Januszowi Wilkowi za piękną oprawę fotograficzną.

   A jak wyglądał ten dzień, widać na załączonych fotografiach, które i tak w całości nie ukazują zaciekawienia, skupienia, zadowolenia i radości dzieci, które w tym dniu były bardzo szczęśliwe.

                                                                                                                      Irena Droś

 

Fot. Janusz Wilk

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1

 

 1