Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

odsniezanie

Utrzymanie zimowe
dróg i chodników

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                       turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

razem b

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
10818521

     

          dodatek węglowy1  dadatek oslonowy  odpady1  ceeb  images

Obiekty z województwa dolnośląskiego w Finale największego i najbardziej prestiżowego Konkursu budowlanego w Polsce „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”.

     Celem Konkursu jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. W trwającej 26. Edycji Konkursu z województwa dolnośląskiego do Finału zakwalifikowały się 3 realizacje.

     Konkurencja jest duża, gdyż do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu zgłosiło się już 410 nowych i modernizowanych obiektów budowlanych z całego kraju. Mapę Polski ze zgłoszonymi obiektami oraz ich prezentacje ze zdjęciami i opisami znajdziesz na www.modernizacjaroku.org.pl.

     Co roku w przedsięwzięciu startuje od 400 do 900 obiektów zakończonych w ostatnich latach, z czego 100 finałowych realizacji wizytowanych jest przez Jury złożone z profesorów 11 politechnik, przedstawicieli ministerstw, marszałków województw, samorządowców, specjalistów branży budowlanej i architektonicznej. Patronat medialny sprawują m.in.: 20 gazet lokalnych - Grupy Polska Press, Telewizja Polska TVP Info, Wydawnictwo Inżynier Budownictwa, Serwis Muratorplus, Stowarzyszenie Polskich Mediów. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbywa się tradycyjnie w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie we wrześniu. Gali towarzyszy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

     Budowa budynku żłobka-przedszkola w Węglińcu

Adres: Kochanowskiego 9, 59-940 Węgliniec
Inwestor: Gmina Węgliniec
Wykonawca: Zakład Usług Ogólnobudowlanych Roman Krawiecki Siekierczyn
Projektant: BUDOTEKA Biuro Inżynierskie Tomasz Kozłowski Olszyna

     W obiekcie funkcjonuje przedszkole przeniesione z budynku mieszkalnego adaptowanego na potrzeby placówki. Dzięki inwestycji możliwe było przyjęcie do przedszkola o 100% więcej dzieci, co w dużym stopniu zaspokoiło potrzeby zakresie zapewnienia miejsc wychowania przedszkolnego. Powstał również pierwszy w gminie żłobek z 32 miejscami (2 oddziały po 16 miejsc). Został wybudowany trzy-członowy budynek z dwoma kondygnacjami użytkowymi, niepodpiwniczony, budowany w technologii tradycyjnej. Każda z części budynku połączona jest z pozostałymi łącznikami komunikacyjnymi. Budynek posadowiony w sposób bezpośredni na ławach fundamentowych.

    Obiekt podzielony jest na bloki (żywieniowy, administracyjno-techniczny, opiekuńczy żłobka, opiekuńczy przedszkola). I. Blok żywieniowy, znajdujący się w budynku głównym, przystosowany jest do produkcji żywności od surowca do gotowej potrawy oraz do wydawania żywności w formie cateringu. II. W bloku administracyjno-technicznym (budynek główny) znajdują się pomieszczenia do obsługi urządzeń technologicznych, biurowe oraz zaplecza socjalnego i sanitarnego dla osób zatrudnionych oraz gości. III. Blok opiekuńczy żłobkowy składa się z dwóch oddziałów - przestronne sale dla dzieci, każda z odrębną salą do wypoczynku i węzłem sanitarnym. IV. Blok opiekuńczy przedszkolny składa się z pięciu oddziałów – przestronne sale dla dzieci, każda z odrębnym węzłem sanitarnym. Dodatkowo przedszkole dysponuje nowoczesną jadalnią oraz salą do prowadzenia zajęć gimnastycznych i rytmiczno-tanecznych wyposażoną w magiczny dywan.

Zespół basenów odkrytych AQUAFUN Legnica

Adres: Stroma 3a, 59-220 Legnica
Inwestor: Strefa Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o. Legnica
Wykonawca: Moris Polska Sp. z o.o. Warszawa
Projektant: ARCHIPROJEKT Banaś Włodzimierz Lublin

     Zespół basenów z lat 20-tych ubiegłego stulecia został przebudowany i przekształcony w nowoczesny Letni Park Wodny AQUAFUN Legnica, w którym jednocześnie jest w stanie przyjąć 3 tysiące wypoczywających i bawiących się osób. Obiekt został umieszczony w Gminnej Ewidencji Zabytków, a prace budowlane i wykończeniowe zostały wykonane zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków. Należy też nadmienić, iż przy dużej koncentracji na aspektach czysto architektonicznych i technologicznych bardzo mocno zadbano o walory estetyczne jak i o komfort użytkowników, w tym, m.in.:

  • Stylowe wykończenia, dobór kolorystyki
  • Zagospodarowanie klombów (nasadzenia niskie w strefie leżakowania przy plaży oraz inne np. w postaci egzotycznej roślinności jak palma)
  • Dbałość o zagospodarowanie i szeroką ofertę strefy gastronomicznej
  • Przygotowanie strefy dla matki z dzieckiem (przewijak, krzesełko do karmienia)
  • Urządzenie klubu malucha z wyposażeniem dedykowanym najmłodszym – meble dziecięce.
  • Urządzenie punktu warsztatowego do zajęć z druku 3-D
  • Stała oferta animacyjna.

     W sezonie letnim 2021 kompleks basenowy został, po raz pierwszy po modernizacji, udostępniony Mieszkańcom Legnicy. Spełnione zostały założenia projektowe i oczekiwania wymagających użytkowników.

Optymalizacja pracy oczyszczalni ścieków w Mirkowie

Adres: Bławatna 1, 55-095 Mirków
Inwestorzy: Gminy Długołęka
Wykonawca/projektant: Stalbudom Sp. z o.o. Warszawa

     W ramach inwestycji zwiększony został średni przepływ dobowy na oczyszczalni z 2834 m3/d do 4000 m3/d. Nie zwiększono objętości komór reaktora biologicznego, nie wybudowano nowych obiektów technologicznych. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano nową technologię, poprzez wykorzystanie włókien tekstylnych, na których osadza się nowa biomasa Cleartec ® Bio Curlz. Zainstalowanie Cleartec ® Bio Curlz skutkuje nagromadzeniem dodatkowej biomasy (tzw. biomasa osiadła), co zapewnia stabilne, wydajniejsze procesy oczyszczania. Z powodu długiego wieku osadu wzrasta różnorodność mikroorganizmów, co wspomaga proces oczyszczania ścieków. Inwestycja trwała od 20 maja 2020 r. do 1 czerwca 2021 r.