Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

harmonogram marzec kino

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
13157761

     

 

 

 ceeb  Ciepłe mieszkanie  Logo czyste powietrze      POS Gmina Węgliniec   logo SIM 4.png   gpr

 

    Końcówka roku w Gminie Węgliniec była niezwykle intensywna. Dokonano odbiorów kolejnych inwestycji poprawiających jakość i komfort życia mieszkańców!

Ruszów – nowa sieć wodociągowa
    Przy ulicy Łużyckiej wykonano sieć wodociągową o długości 929mb wraz z przyłączami do 3 nieruchomości oraz infrastrukturą p.poż. Inwestycja uzupełniła sieć zachodniej części Ruszowa umożliwiając podłączenie działek i pozwoliła zabezpieczyć ochronę p.poż nieruchomości wzdłuż drogi powiatowej. Ale przede wszystkim zapewniła dostęp do czystej i wysokiej jakości wody dla gospodarstw domowych. Inwestycja została wykonana na odcinku 692mb w pasie drogi powiatowej w technologii bezwykopowej przez firmę BED-BUD z Siekierczyna w drodze gminnej na odcinku 237mb w technologii tradycyjnej przez Zakład Usług Komunalnych w Węglińcu.
   Całkowity koszt inwestycji to 371 635,71zł brutto, z czego 300 000,00 zł stanowiło dofinansowanie z budżetu Państwa w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej.

1  2Budowa wodociągu w Ruszowie, ul. Łużycka                                                                                       Budowa wodociągu w Ruszowie ul. Łużycka

 

 

Okrąglica – Przebudowa drogi w Okrąglicy Dz. nr 67/1, 32/1, 4/2, 65, 64/1
     W ramach przedsięwzięcia powstała jezdnia asfaltowa o długości 440 mb i szerokości 3,50m wraz z poboczami o szer. 0,75m.
   Wykonawcą zadania była firma - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. a całkowity koszt wyniósł 251 594,90 zł z czego 91 770zł stanowiło pozyskane dofinansowanie z Funduszu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

3   4Budowa drogi w Okrąglicy                                                                                                                                                                       Budowa drogi w Okrąglicy

 

 

Przebudowa nawierzchni ulicy Łużyckiej w Starym Węglińcu
     W ramach przedsięwzięcia powstała jezdnia asfaltowa o długości 523 mb i szerokości 3,50m wraz z poboczami o szer. 0,5m.
   Wykonawcą zadania była firma - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. a całkowity koszt wyniósł 252 162,50 zł z czego 105 000zł stanowiło pozyskane dofinansowanie z Funduszu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

20211025 153518   20211025 153959Przebudowa nawierzchni ulicy Łużyckiej w Starym Węglińcu                                                                                                      Przebudowa nawierzchni ulicy Łużyckiej w Starym Węglińcu

 

 

Budowa nawierzchni drogi gminnej – ul. Drzymały w Starym Węglińcu
     Zbudowano 350mb drogi o nawierzchni asfaltowej na podbudowie tłuczniowej, o szerokości 3,50 m wraz z poboczami o szerokości 0,75m.
   Wykonawcą zadania była firma - Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. a całkowity koszt wyniósł 82 872 zł. Całość środków pochodziła z budżetu gminy.

5   6Budowa nawierzchni drogi gminnej – ul. Drzymały w Starym Węglińcu                                          Budowa nawierzchni drogi gminnej – ul. Drzymały w Starym Węglińcu