Font size:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

Logo cieple mieszkanie top

odsniezanie

Utrzymanie zimowe
dróg i chodników

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                       turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Articles View Hits
11147911

     

              odpady1  ceeb  Ciepłe mieszkanie

03.03.2017r. Burmistrz Stanisław Mikołajczyk ...

... uczestniczył w obchodach 25-lecia Euroregionu. Uroczysta gala odbyła się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
 
    Euroregion Nysa jest pierwszą zinstytucjonalizowaną współpracą transgraniczną w Europie Środkowej i Wschodniej. Współpraca na tak szeroką skalę jakościową i ilościową zapewniła przez okres swojej działalności wiele sukcesów na pograniczu polsko-czesko-niemieckim. W obszarze działalności Euroregionu znajdują się m.in. ochrona środowiska, koncepcje infrastrukturalne, kooperacja z uczelniami. Oprócz tego celem Euroregionu jest poprawa warunków życia oraz rozwój gospodarczy.
 
    Posiedzenie rozpoczął Prezydent Stowarzyszenia Piotr Roman, witając delegatów oraz zaproszonych gości. Wśród gości znalazł się Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, który wręczył odznaczenia państwowe twórcom Euroregionu Nysa. Podczas gali obecny był Wojewoda Dolnośląski  Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Cezary Przybylski, a także przedstawiciele Euroregionów z całej Polski.