Schriftgröße:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

kino kwiecień

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Beitragsaufrufe
13534125

 „Święto Kolejarzy” obchodzone jest każdego roku w dniu 25 listopada, tj. w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

   W tym roku pracownicy węzła kolejowego w Węglińcu uroczyście obchodzili swoje święto w dniu 19 listopada br. Tradycyjnie część religijna uroczystych obchodów składała się z mszy świętej koncelebrowanej w intencji braci kolejarskiej węzła kolejowego w Węglińcu oraz za zmarłych pracowników kolei. Pracownicy kolei zadbali, by wraz z nimi w uroczystych obchodach uczestniczył obraz ich Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

   Msza św. odprawiona została w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu przez Ks. Dziekana Przemysława Słyszko i Ks. Proboszcza Jana Kleszcza – duszpasterza kolejarzy z Parafii Wrocław-Brochów. W uroczystej mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe wystawione przez „Brać Kolejarską”, tj. sztandar NSZZ Solidarność PKP Cargo S. A i sztandar Związku Zawodowego Maszynistów. W religijnej części święta udział wzięło wielu zaproszonych gości, a wśród nich znaleźli się: Burmistrz Stanisław Mikołajczyk oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych, m. in.: Marek Podskalny Członek Rady Nadzorczej PKP CARGO S.A, Jacek Krawczun Dyrektor Dolnośląskiego Zakładu Spółki PKP CARGO S.A, Maria Radziszewska Naczelnik Sekcji Przewozu z Legnicy, Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność PKP Cargo S.A w Węglińcu Mirosław Sochoń, przedstawiciel Związków Zawodowych Maszynistów Piotr Kardach oraz pracownicy kolei z rodzinami jak i mieszkańcy Węglińca. Po uroczystej mszy św. złożono kwiaty pod obrazem Patronki kolejarzy.

   Organizatorami tegorocznych obchodów byli: Pan Mirosław Sochoń i Pan Piotr Kardach. Dalsza część obchodów Dnia Kolejarza zakończyła się w świetlicy szkolnej przy ul. Wojska Polskiego w Węglińcu wspólnym obiadem. Z okazji Dnia Kolejarza wszystkim pracownikom kolei czynnym zawodowo i emerytowanym dziękujemy za to, że są. Dziękujemy za to, że dzięki Wam docieramy do wielu miejsc na czas, że pomimo wielu obowiązków wynikających z Waszej odpowiedzialnej pracy zawodowej jesteście w pełnej gotowości do wielu podróży zarówno tych planowanych, jak i nieoczekiwanych. Życzmy by Wasza praca była owocną, a służba, jakiej się podjęliście była dla Was źródłem satysfakcji.