Schriftgröße:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

No events

Ogłoszenia

 

kino kwiecień

odsniezanie 

logo zakręć się www bez tła

Logo cieple mieszkanie top

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                                                        turystyka w gminie logo

Węgliniec mapka

baner 1

BANER POLSKI ŁAD

eaktywni

Dofinansowanie

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Beitragsaufrufe
13477871

               W sobotę 3 lutego jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonej Wodzie rozpoczęła coroczny cykl zebrań sprawozdawczych jednostek ochrony przeciwpożarowej gminy Węgliniec za rok ubiegły. W spotkaniu uczestniczyli oprócz strażaków ochotników i młodzieżowej drużyny pożarniczej zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych i strażackich.

           Jednostka OSP Czerwona Woda skupia w swoich szeregach 38 członków zwyczajnych 2 honorowych i 22 wspierających w tym 5 kobiet. W roku 2023 jednostka wyjeżdżała uczestniczyła 54 razy w akcjach ratowniczych, w tym: -   w gaszeniu pożarów 12 razy w likwidacji miejscowych zagrożeń 41 razy w tym wypadki komunikacyjne – 17 razy.  Jednostka OSP Czerwona Woda (KSRG) stanowi podstawowe zabezpieczenie południowej części Gminy Węgliniec  i z uwagi na lokalizację stanowi wsparcie podczas działań prowadzonych na autostradzie A4 oraz specjalnej strefie ekonomicznej w Wykrotach.

               W roku 2023 budżet jednostki wynosił ponad 150 tysięcy zł., z czego około 100 tys zł. to dotacja z budżetu Gminy Węgliniec. Pozostałe środki pochodzą z funduszy celowych,  wsparcia KRSG, nadleśnictw i innych darowizn.

           Podczas zebrania zarząd wyróżnił upominkami najaktywniejszych druhów, a druh Daniel Siedlak i druh Marek Grabowski decyzją Zarządu Gminnego zostali odznaczeni "Srebrnym Medalem na Straż".

             Zarząd OSP Czerwona Woda po przedstawieniu sprawozdania z działalności jednostki  jednogłośnie otrzymał absolutorium za miniony rok..

               Obecny na zebraniu Burmistrz GiM Węgliniec Mariusz Wieczorek podziękował za wieloletnią współpracę na rzecz społeczności gminy Węgliniec, życząc przy okazji bezpiecznych powrotów z akcji, niewyczerpanej siły, wytrwałości i wyrozumiałości bliskich oraz pomyślności i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

               Niech Święty Florian otacza Was opieką a ludzka życzliwość ludzka niech zawsze będzie z wami.

 

osp cz woda

418343937 960616799043123 3265951379465552041 n