Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń
Odsłon artykułów:
3195843

przekształcenie1

Baner logo orange

    Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest również okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W piątek 12 października w szkołach w  Gminie Węgliniec odbyły się uroczystości związane właśnie z  obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

    W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Węglińca Waldemarem Błauciakiem. Pierwszą szkołą, która rozpoczęła odchody Dnia Edukacji Narodowej była Szkoła Podstawowa w Czerwonej Wodzie, następnie Szkoła Podstawowa w Węglińcu oraz Szkoła Podstawowa w Ruszowie i Przedszkole Niepubliczne w Ruszowie. We wszystkich placówkach oświatowych rozpoczęto uroczystym apelem podczas którego dzieci zaprezentowały swój bogaty program artystyczny.

    Podczas trwania obchodów Burmistrz Stanisław Mikołajczyk wręczył Nagrody Burmistrza dla wyróżnionych nauczycieli. W Czerwonej Wodzie była to p. Anna Wyszyńska, w Węglińcu p. Kamila Basarab natomiast w Ruszowie Nagrodę Burmistrza otrzymała p. Irena Droś Dyrektor SP Ruszów oraz p. Grzegorz Tyrakowski i  p. Grażyna Pitura. Wszystkim pracownikom oświaty Burmistrz życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i uśmiechu aby każdy dzień dawał im satysfakcję z wykonywanego zawodu.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1