Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń
Odsłon artykułów:
3195826

przekształcenie1

Baner logo orange

    W Miejskim Przedszkolu Publicznym w Węglińcu odbyła się uroczystość związana z dniem Edukacji Narodowej przypadającym każdego roku w dniu  14 października. W związku z tym, iż tego roku święto to wypadało w niedzielę, uroczystości w przedszkolu przygotowano już w dniu 11 października, w czwartek.

   W uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, oprócz wszystkich pracowników przedszkola obecnych i emerytowanych, uczestniczył również Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Węglińca Waldemarem Błauciakiem. 

    Nasi najmłodsi mieszkańcy pod okiem nauczycieli przedstawili inscenizację i wspaniały występ, który był wpisany w rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zarówno nauczycielki jak i dzieci, ubrane w biało czerwone stroje, swym wyglądem nawiązywały do tradycji patriotycznych naszego kraju.

   Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej życzyli wszystkim nauczycielom i pracownikom przedszkola spełnienia w pracy zawodowej, a jednocześnie obecnym i emerytowanym nauczycielom złożyli podziękowania za zaangażowanie i trud w wychowanie i edukację kolejnych pokoleń najmłodszych mieszkańców naszego samorządu.

1

1

1

1

1

1

1

1

1