Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Sesja Rady Miejskiej
28 Mar 2019
13:00 - 15:00
Odsłon artykułów:
3215647

przekształcenie1

Baner logo orange

   W miniona sobotę 04 sierpnia 2018 r. w odrestaurowanych ruinach późnogotyckiego kościoła w Ruszowie odbył się przepiękny koncert muzyki barokowej zespołu Lausitzer Ensamble w ramach „I Łużyckiego Wieczoru z Muzyką Dawną”. Koncert został zorganizowany dzięki współpracy Rady Sołeckiej Ruszowa i Lokalnej Grupy Historycznej z fundacją „Łużyce -wczoraj i dziś”.

   Koncert zgromadził ogromną liczbę słuchaczy tej wytwornej muzyki, którzy z zapartym tchem wsłuchiwali się w muzykę i mieli możliwość poznać bliżej sztukę muzyczną dawnych czasów. Artyści wykonali utwory dwóch wielkich kompozytorów- Adama Jastrzębskiego oraz Georga Philippa Telemanna, którego twórczość była silnie inspirowana kulturą polską. Wśród słuchaczy koncertu był również m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Stanisław Mikołajczyk.

   Cała uroczystość odbyła się pod hasłem „Dla Niepodległej” i w związku z tym można było obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę „Ojcowie Niepodległości”, a wszyscy goście koncertu zostali udekorowani narodowymi kokardami.

   Realizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki dofinansowaniu z Gminy Węgliniec, Nadleśnictwa Ruszów oraz Powiatu Zgorzeleckiego.

1 Kopiowanie

2 Kopiowanie

3 Kopiowanie

4 Kopiowanie

5 Kopiowanie

7 Kopiowanie