Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

 Dnia 13.05.2018r na stadionie w Węglińcu odbył się turniej piłki nożnej OZPN Jelenia Góra w kategorii „żak”, czyli dzieci z rocznika 2009 i młodszych. Organizatorem był klub Orliki Węgliniec.
   W zawodach wzięło udział 8 zespołów które zostały podzielone na 2 grupy w których rywalizowali każdy z każdym. Pierwsze 2 zespoły z grupy awansowały do półfinału zaś drużyny z miejsc 3 i 4 grały mały półfinał a póżniej mecz o miejsce. W turnieju uczestniczyło blisko 80 młodych piłkarzy z tego 20 to byli zawodnicy reprezentujący Węgliniec. Kluby Orliki i Górnik Węgliniec od pewnego czasu współpracują na płaszczyźnie szkolenia młodzieży i w tym miejscu podziękowanie dla trenera Tomasza Komarzyńca, który zmobilizował bardzo dużą grupę swoich podopiecznych do udziału w turnieju dzięki czemu wystawiamy 2 zespoły. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała zdobywane piękne bramki oraz interwencje bramkarzy.

Klasyfikacja turnieju:

1.    Mikro Ruszów
2.    UKS Pieńsk
3.    Orliki/Górnik Węgliniec
4.    LZS Pisarzowice
5.    Piast Zawidów
6.    Żarki Średnie
7.    Orliki/Górnik Węgliniec młodszy zespół
8.    Bazalt Sulików

   Na zakończenie turnieju przybył pan Burmistrz G i M Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, który obejrzał zacięty mecz finałowy który zakończył się dogrywką oraz rzutami karnymi. Następnie wręczył nagrody przygotowane przez organizatorów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z imprezy zaś trenerzy wybrali ich zdaniem najlepszych zawodników w swoich zespołach a te osoby otrzymały statuetki. Wybraliśmy również 5 najlepszych w całym turnieju, nagrody w postaci statuetek trafiły do zawodników z Ruszowa i Pieńska oraz jedna dla zawodniczki Orlików Sandry Cendrowskiej. Na koniec pan Burmistrz wręczył okazały puchar dla zwycięzców, a wszystko zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami.

                                                                                                                   Prezes Orlików Węgliniec
                                                                                                                   Krzysztof Kołodziejczak

1

1

1

1

1

1

1

1