Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń
Odsłon artykułów:
3195835

przekształcenie1

Baner logo orange

    W dniu 6 marca 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie „nowej” Biblioteki w Szkole Podstawowej w Ruszowie, której dokonali: Pan Stanisław Mikołajczyk- Burmistrz Gminy Węgliniec oraz Pani Edyta Petrunio- Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Ruszowie. Na uroczystości byli również obecni: Pan Waldemar Błauciak- Przewodniczący Rady Miejskiej w Węglińcu, Pan Mirosław Koza- Sołtys Ruszowa, Pani Jadwiga Kuternozińska- pracownik Biblioteki Publicznej w Ruszowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców,
tj.: Pani Małgorzata Drgas i Pani Jadwiga Łopata.

   Nową odsłonę naszej Biblioteki zawdzięczamy głównie kilku podmiotom (choć złożyło się na to zaangażowanie i pomoc wielu osób i instytucji), tj. Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Ruszowie, władzom Gminy Węgliniec oraz pracownikom Szkoły Podstawowej w Ruszowie. Rada Rodziców, dzięki organizacji wielu przedsięwzięć szkolnych (Prezentacje Artystycznej Twórczości, Kiermasz Bożonarodzeniowy, Mikołajki), zarobiła pieniążki na meble i malowanie pomieszczenia (20 000 zł); Władze Gminy Węgliniec przekazały pieniądze na: wymianę podłogi, zakup stolików i krzesełek (6400 zł) oraz przekazały szkole dodatkowo 20 000 zł z Narodowego Programu Czytelnictwa, gdzie także partycypowały w kosztach jako wkład własny Gminy Węgliniec, a pracownicy szkoły: zadbali o dekoracje (napis nad drzwiami biblioteki, obrazy, kwiaty, wymiana podłogi). Tak naprawdę każdy z nas przyczynił się do jej powstania poprzez organizację imprez szkolnych, tj.: organizację, sponsoring, przygotowywanie poczęstunku, itp.- to wszystko składało się na dochód Rady Rodziców, który został przeznaczony na Bibliotekę Szkolną.

   Wspólnymi siłami stworzyliśmy miejsce (jedno z najważniejszych w każdej szkole) nowoczesne, dobrze wyposażone i przyjazne dla naszych uczniów. W najbliższym czasie Biblioteka zostanie dodatkowo wyposażona w tablicę interaktywną. W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej w Ruszowie bardzo wszystkim dziękujemy.

                                                                                                          Irena Droś

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1