Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

    W dniu 19 grudnia 2017r. w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym uczestniczyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich strażacy, druhowie, przedstawiciele władz kościelnych, samorządowych miejskich i gminnych. Naszą gminę reprezentował Burmistrz Stanisław Mikołajczyk wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej  i prezesem ZOSP Gminy Węgliniec Panem Waldemarem Błauciakiem.

    Podczas opłatkowego spotkania Komendant Powiatowy PSP bryg. Wiesław Wypych poinformował wszystkich zgromadzonych o powołaniu Ks. Macieja Wesołowskiego, Dziekana Dekanatu Zgorzelec, na Kapelana strażaków Powiatu Zgorzelec. Dotychczas Kapelanem strażaków był  Ks. Mieczysław  Panońko, Proboszcz Parafii Czerwona Woda, który przestał pełnić posługę Kapelana z chwilą osiągnięcia wieku emerytalnego.

   W dalszej części spotkania dokonano wspólnego podsumowania roku oraz bryg. Wiesław Wypych złożył wszystkim w imieniu własnym i współpracowników - strażaków najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzył zebranym zdrowia, wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości, dziękując jednocześnie za owocną tegoroczną pracę i współpracę.

   Współpracownikom, strażakom, druhom pogratulował niezmiennej gotowości służenia ludziom w potrzebie, życząc strażackiej braci wielu chwil wytchnienia i spotkań w gronie rodzinnym. Życzył również, aby ten rok był pełen świątecznego nastroju i dumy z dokonań oraz dał im satysfakcję z przynależności do wspólnoty strażackiej.   

   Spotkanie było okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych oraz tradycyjnego przełamania się opłatkiem.

1

1

1

1

1