Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

    W tym roku tradycyjnie na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele władz samorządowych uczestniczyli w diecezjalnym spotkaniu świąteczno- opłatkowym. Tegoroczne spotkanie odbyło się w dniu 19 grudnia i miało miejsce w Karpaczu. Gospodarzami diecezjalnego  spotkania świąteczno – opłatkowego byli Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek i Przewodnicząca Rady Miejskiej Karpacza Ewa Walczak, a przewodniczył mu Biskup Diecezji Legnickiej Zbigniew Kiernikowski.

   W wieczerzy samorządowców uczestniczyło wielu włodarzy ościennych gmin i miast: Burmistrzowie, Wójtowie, Prezydencji Miast wraz z Przewodniczącymi Rad Gmin, a wśród nich również Stanisław Mikołajczyk i Waldemar Błauciak.

   Podczas spotkania świąteczno- opłatkowego był czas na zadumę, refleksję, wspomnienia i podsumowania tegorocznych dokonań. Złożone zostały również podziękowania za całoroczne zaangażowanie w życie lokalnych społeczności, za aktywność we wszystkich dziedzinach i za każdą inicjatywę. Przekazane zostały uczestnikom życzenia zadowolenia z sukcesów i podjętych wyzwań.

    Wszyscy wspólnie łamiąc się opłatkiem życzyli sobie nawzajem spokoju, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Biskup Diecezji Legnickiej Zbigniew Kiernikowski na radosne Święta Bożego Narodzenia życzył wszystkim zebranym obfitych darów łask płynących z tajemnicy Bożej Miłości objawionej w ciszy Nocy Betlejemskiej oraz wiele pokoju i radości w Nowym Roku.

1

1

1

1