Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Interreg Polska Saksonia logo

baner

 11 lipca 2017r. w naszej Gminie uczczono Pamięć Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP w latach 1939-1947, ...

Dzień Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa zwany jest również Dniem Ludzkości.

  Tego dnia pod pomnikiem w Węglińcu poświęconym ,,Pamięci członków rodzin z Kresów Wschodnich, którzy cierpieli i ginęli za to, że byli Polakami ‘’ Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Pan Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Węglińca Waldemar Błauciak wraz z radnymi Rady Miejskiej oraz z Wicestarostą Zgorzeleckim Panem Mariuszem Wieczorkiem złożyli  wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

  Hołd Ofiarom Banderowskiego Ludobójstwa złożył Prezes Pan Alfred Janicki i członkowie Stowarzyszenia „Kresy w Pamięci”, którzy wraz z mieszkańcami Węglińca złożyli kwiaty i zapalili znicze upamiętniając pamięć ofiar zbrodni nacjonalistów.

  Również pod pomnikami w Czerwonej Wodzie i w Ruszowie, upamiętniającymi Ofiary Ludobójstwa, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. W uczczeniu pamięci Ofiar uczestniczyli w tych miejscowościach mieszkańcy, radni, sołtysi i kierownicy jednostek organizacyjnych.

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2