Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

Do I. edycji FLORIANÓW Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy ...

... dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów zostało zgłoszonych aż 375 prospołecznych inicjatyw z całej Polski. Kapituła Konkursu wyłoniła 57 nominacji do FLORIANÓW 2017 w tym inicjatywę Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodzinie. Konkurs FLORIANY został zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w celu promowania i nagradzania najlepszych inicjatyw społecznych realizowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz we współpracy z partnerami - samorządami, lokalnymi instytucjami, organizacjami, pracodawcami i przedsiębiorcami.

     Ochotnicza Straż Pożarna w Jagodzinie przy wsparciu Gminy Węgliniec, i Sołectwa Jagodzin, w 2016 r. zorganizowała Gminny Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych podczas Biesiady Wiejskiej w Jagodzinie oraz zajęcia dla mieszkańców. Kapituła Konkursu, w której zasiadają wybitni przedstawiciele dziedzin i środowisk nawiązujących do kategorii konkursowych, takich jak m.in. Waldemar Pawlak, Czesław Lang nominowała inicjatywę OSP Jagodzin w kategorii sport rekreacja i turystyka.

    Zwycięzców pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY w poszczególnych kategoriach poznamy podczas Gali Finałowej połączonej z uroczystymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Strażaka, która odbędzie się 4 maja 2017 r. w Karolinie, siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach.  

 

floriany