Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

W czwartek 30.03.2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu ...

 ... odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji przystąpiło łącznie czterdziestu uczniów z pow. zgorzeleckiego w trzech grupach wiekowych. Naszą Gminę Węgliniec reprezentowało 10 uczniów z wszystkich szkół, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach gminnych. Po napisaniu testu pisemnego uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili salę edukacyjną „OGNIK” oraz obejrzeli profesjonalny pokaz gaszenia tłuszczy jadalnych i zapoznali się z występującymi zagrożeniami podczas spalania i gaszenia takich produktów. Po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową pod kierownictwem st. kpt. Huberta Jarosza do drugiego etapu tj. odpowiedzi ustnych zakwalifikowano dziewięciu uczniów ( po trzech w każdej grupie wiekowej) w tym aż pięciu reprezentantów naszej gminy.

         W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:  

                                   

Miejsce Imię i Nazwisko Szkoła

Kategoria: uczniowie szkół podstawowych

1 Jan Kutrowski SP Czerwona Woda
2 Michał Grabowski SP Czerwona Woda
3 Igor Gontarek SP 3 Bogatynia

Kategoria: uczniowie gimnazjum

1 Maksymilian Drgas Gimnazjum Ruszów
2 Aleksandra Majocha Gimnazjum Jerzmanki
3 Grzegorz Maliński Gimnazjum Ruszów

Kategoria: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

1 Michał Daniluk ZSZ w Bogatyni
2 Radosław Sabat

ZSZiL w Zgorzelcu

Czerwona Woda

3 Karolina Nieścior ZSP w Bogatyni

    Uczniowie którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentowali pow. zgorzelecki w eliminacjach wojewódzkich OTWP które odbędą się w Jaworzynie Sląskiej 25 kwietnia 2017 r. Jest to bardzo duży sukces naszej młodzieży z Gminy i Miasta Węgliniec oraz efekt systematycznej pracy opiekunów we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członek MDP Ruszów Miłosz Mesjasz (mieszka w Iłowej) zwyciężył w eliminacjach OTWP na terenie pow. żagańskiego i będzie brał udział w eliminacjach wojewódzkich w Zielonej Górze 28 kwietnia 2017 r. Pragnę przypomnieć, że Miłosz Mesjasz w roku ubiegłym osiągnął wielki sukces i zajął pierwsze miejsce w kraju podczas OTWP w Supraślu, gdzie rywalizował w młodszej grupie wiekowej tj. uczniowie szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu a nagrody ufundowali:  Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Nadleśnictwo Ruszów, Przedsiębiorstwo Wodociągów     i Kanalizacji „NYSA” w Zgorzelcu,  FUH „Płomień”,  FUH „Jupiter”

Janusz Droś – Komendant Gminny OSP