Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

odsniezanie

Utrzymanie zimowe
dróg i chodników

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

                                                                                                 turystyka w gminie logo

   images

Węgliniec mapka

eaktywnirazem b

Dofinansowanie

baner informacja 2

PRAWO WŁASNOŚCI     PRAWO WŁASNOŚCI kopia kopia    

Odsłon artykułów:
7992513

    W dniu 17 września 2021r. Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Węglińcu druh Andrzej Mazurkiewicz został odznaczony medalem „Za zasługi dla Pożarnej Służby Ukrainy obwodu Tarnopolskiego”.

    Nasza delegacja wzięła udział w oficjalnych uroczystościach obchodów dnia ratownika w Szumsku i Wiśniowcu, podczas których z rąk komendanta województwa Tarnopolskiego naczelnik OSP w Starym Węglińcu Andrzej Mazurkiewicz otrzymał medal „Za zasługi dla Pożarnej Służby Ukrainy obwodu Tarnopolskiego”.

    Odznaczenie to jest wyrazem wdzięczności za wieloletnią współpracę OSP Stary Węgliniec z jednostkami straży obwodu tarnopolskiego. Ponadto pamiątkowe statuetki z okazji 70. rocznicy powstania OSP Wiśniowiec zostały wręczone dh Andrzejowi Mazurkiewiczowi oraz dh Krzysztofowi Polewskiemu. Współpraca ta zaowocowała kilkukrotnym przekazaniem pomocy w postaci sprzętu strażackiego tym jednostkom oraz samochodu pożarniczego do partnerskiej jednostki w Wiśniowcu. Nasza jednostka i tym razem nie pojechała do naszych przyjaciół bez powodu.

     OSP w Starym Węglińcu we współpracy z OSP Janków Pierwszy w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”, organizowanego i finansowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, otrzymała celowe dofinansowanie na łączną kwotę 30 659,25 zł, z czego 13 202,50 zł w formie sprzętu ratowniczo-gaśniczego trafiło do partnerskiej jednostki OSP w Wiśniowcu. Tamtejszym strażakom przekazano: motopompę pływającą NIAGARA 2 PLUS, rozdzielacz kulowy, prądownicę Turbomaster 52, dziesięć węży tłocznych W75, dwadzieścia węży tłoczny W52, dwie prądownice uniwersalne proste.

     Dzięki gospodarzom delegacja w wolnym czasie zwiedziła takie historyczne miejsca jak: Zamek w Zbarażu, Klasztor Zaśnięcia Matki Bożej w Poczajowie na Wołyniu oraz Kamieniec Podolski.

     Serdeczne podziękowania należą się Burmistrzowi Gminy i Miasta Węgliniec , który pomógł w sfinansowaniu wkładu własnego dla tego zadania, oraz sponsorom: firmie JAFAR z Jasła i firmie WOD BUD z Legnicy, które ufundowały autopompę do STARA 244, przekazanego do OSP Wiśniowiec w 2017 r.

dh Krzysztof Polewski

Fotografia uczestników wyjazdy strażaków na Ukrainę 2

Fotografia uczestników wyjazdy strażaków na Ukrainę 1

Fotografia uczestników wyjazdy strażaków na Ukrainę

 

Fotografia odznaczonego Andrzeja Mazurkiewicza

 Fotografia odznaczenia