Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      750x200px scaled

banner poradni segregacji

koronawirus

     Stowarzyszanie Miłośników Ziemi Węglinieckiej i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu zaprasza wszystkich chętnych rowerzystów na XI Rowerowy Rajd Pamięci „Toporów 1945 - 2021”

     W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nasz rajd rowerowy zostanie przeprowadzony w innej formie tak, aby nie stwarzać zagrożenia epidemicznego tzn. każdy uczestnik przejedzie trasę indywidualnie lub w grupie liczącej maksymalnie 5 osób.

     Aby wziąć udział w rajdzie należy spełnić poniższe warunki:

  1. W dniach od 16 do 18 kwietnia 2021 r., z dowolnego miejsca w Polsce, dojechać na rowerze pod Pomnik w Toporowie, upamiętniający forsowanie Nysy Łużyckiej w dniu 16 kwietnia 1945 r.
  2. Jeśli to możliwe zapalić pod Pomnikiem symboliczny znicz.
  3. Jako potwierdzenie uczestnictwa w rajdzie zrobić zdjęcia pod Pomnikiem (z datą) i przesłać na adres mailowy: dyr.mgok.wegliniec@ gmail.com 

UWAGA!

  1. Dla pierwszych 30 uczestników Rajdu przewidziane są pamiątkowe znaczki i drobne upominki.
  2. W załączeniu do wykorzystania, w aplikacjach lub nawigacjach, ślady GPX dojazdu do Pomnika w Toporowie z różnych kierunków.
  3. Dla osób, które pojadą po raz pierwszy same podajemy współrzędne Pomnika  w Toporowie N 51°°
  4. Oficjalna grupa, spełniając obostrzenia związane z pandemią, wyrusza w sobotę 17.04.2021 r. o godz. 10.00 spod Węglinieckiego Centrum Kultury przy Placu Wolności 1. Planowane złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem  w Toporowie, przez grupę oficjalną nastąpi o godz. 13.00.

Mapy rowerowe dostępne pod TYM linkiem. Archiwum .rar należy rozpakować!

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!!!

ORGANIZATORZY