Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

    Szanowni Państwo,

   Z wielką przyjemnością pragniemy Państwa poinformować o rozpoczęciu działalności portalu www.dolnyslask.travel.pl – projektu ze wszech miar unikatowego i pionierskiego, nakierowanego na nowatorskie sposoby promowania potencjału turystycznego naszego regionu.

   Portal prowadzony przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, działającą wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędem Miasta Wrocławia, spotkał się z ciepłym przyjęciem wielu podmiotów branży turystycznej. Jak dotąd do projektu przyłączyły się dziesiątki podmiotów – od hoteli i gospodarstw agroturystycznych, przez producentów regionalnych, po instytucje kultury. Z każdym dniem zgłaszają się do nas kolejne osoby i instytucje, zainteresowane dołączeniem do portalu. Wszystkie te osoby dostrzegają bezprecedensową szansę, jaką daje nasz projekt – szansę na stworzenie efektywnej i stałej współpracy w obszarze dotąd kojarzącym się głównie z konkurencją.

   Nasz region jest niezaprzeczalnie wyjątkowy pod względem zagęszczenia bogatego i zróżnicowanego potencjału turystycznego. Na tym fundamencie wiele lokalnych społeczności stara się od lat budować swój dobrobyt i ekonomiczną bazę. Jednakże Państwo – doświadczeni samorządowcy i działacze społeczni - podobnie jak my, również jesteście świadomi faktu, iż sam potencjał to nie wszystko. W naszym przekonaniu podstawą działania mającego na celu stworzenie z Dolnego Śląska i jego subregionów czołowej marki turystycznej w kraju i za granicą oraz popularyzacji regionu, jako kierunku masowego ruchu turystycznego, jest informacja i współpraca. Nasz portal jest idealną platformą do realizowania tej strategii.

   Zwracamy się do miejscowych przedsiębiorców z gorącą prośbą o dołączenie do naszego projektu, poprzez zgłaszanie ofert i przystępowania do współpracy w ramach portalu www.dolnyslask.travel.pl.

   Najbliższy rok będzie czasem odbudowywania strat branży turystycznej oraz obszarów, w których turystyka stanowiła podstawę ekonomicznego bytu. Pragniemy iść krok dalej i wykorzystać ten okres do zdecydowanego wzmocnienia i podniesienia konkurencyjności naszej lokalnej turystyki.

   Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy. W razie pytań dotyczących portalu prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Z poważaniem

Rajmund Papiernik

Dyrektor Biura

Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej