Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

     Kto podróżował po Dolnym Śląsku w 2020 roku? Co zachwyciło turystów w minionym roku? Jak epidemia koronawirusa zmieniła turystykę na Dolnym Śląsku? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali twórcy badania „Dolnośląskie zachwyty 2020” – Magdalena Piotrowicz-Zbieraj, autorka bloga o podróżach zbierajsie.pl oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

     Od 13 do 20 stycznia 2021 roku trwało badanie internetowe turystów odwiedzających Dolny Śląsk. Celem była próba charakterystyki osób podróżujących po Dolnym Śląsku w minionym roku, analiza ich preferencji turystycznych, ulubionych form spędzania wolnego czasu oraz aktualnych potrzeb i zainteresowań. Dodatkowo, wypełniając ankietę internauci pomogli wskazać najbardziej zachwycające miejsca na Dolnym Śląsku w 2020 roku.
   Dla Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej bardzo ważne jest dobre przygotowanie do otwierającego się właśnie nowego sezonu turystycznego. Będzie on się znacząco różnił od poprzednich stąd też decyzja o przeprowadzeniu szybkiego badania turystów przez internet.  

    Dane zawarte w raporcie pomogą nam w podejmowaniu decyzji dotyczących promocji regionu w najbliższych miesiącach zanim wpływ koronawirusa na turystykę zostanie szeroko zbadany i opisany.

    Mijający rok bez wątpienia zmienił oblicze turystyki. Był trudny zarówno dla branży, jak i turystów. Wiele osób rezygnując z wyjazdów zagranicznych odkryło, że podróże po Polsce mogą być równie zaskakujące jak dalekie wojaże. Inni musieli zmienić swoje podróżnicze przyzwyczajenia. Byliśmy bardzo ciekawi, co udało się zobaczyć turystom odwiedzającym Dolny Śląsk w 2020 roku, co podobało im się najbardziej oraz co zaplanowali na kolejny rok. Dlatego wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną przeprowadzone zostało badanie internetowe „Dolnośląskie Zachwyty 2020”. 

Zapraszamy do lektury.