Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

    Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale “Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są małżonkowie, którzy przeżyli razem pół wieku. W dniu 12 września 2020r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Węglińcu miał miejsce jubileusz Złotych Godów Państwa Barbary i Zbigniewa Piotrowskich z Węglińca.

    Ta zacna para małżonków dokładnie 50 lat temu ślubowała sobie wzajemnie, że będą „na dobre i na złe” i z tej próby wyszli zwycięsko! Pan Mariusz Wieczorek Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Węglińcu przypomniał małżonkom podczas uroczystości jubileuszu, iż przysięga złożona dokładnie pół wieku temu, podczas której ślubowali sobie wzajemnie, że uczynią wszystko aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe w dniu dzisiejszym jest potwierdzeniem tego, iż OBOJE dotrzymali danego sobie słowa! A nagrodą dla Jubilatów jest szczęście ich dzieci, uśmiech wnuków oraz radość, którą mogą dzielić ze swymi bliskimi i przyjaciółmi. Podczas uroczystości jubileuszowej nie zabrakło słów uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za zgodne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia. W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Państwu Barbarze i Zbigniewowi Piotrowskim medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a aktu dekoracji dokonał Pan Mariusz Wieczorek.

    Oprócz medali dostojnym Jubilatom wręczono także pamiątkowe tablo gratulacyjne i kwiaty. Parze w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli bliscy, którzy z wielką radością przyglądali się uroczystości uhonorowania rodziców, dziadków i swoich bliskich.

P1150664

P1150668

P1150672

P1150674

P1150675

P1150677

P1150680

P1150658

P1150659