Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

10.02.2017r. w Domu Kultury w Ruszowie, pod pomarańczowym sztandarem KLAP-u...

 ...zebrali się urodzinowi goście. Koło Ludzi Aktywnych „Pirat” obchodziło tego dnia piąty jubileusz swojej wyjątkowej działalności.

Wielkie świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania hymnu autorstwa Krzysztofa Zielińskiego. Następnie goście obejrzeli wyjątkową prezentację – potraktowana z przymrużeniem oka opowieść przypomniała czym przede wszystkim jest działalność stowarzyszenia. W prezentacji znalazły się nie tylko zdjęcia z rajdów rowerowych i imprez tematycznych, ale także filmiki z pirackich podbojów. Sala co chwila wybuchała serdecznym śmiechem, rozkoszując się wystąpieniem przygotowanym z sercem (które tak ochoczo wkładają „Klapowicze” w każdą swoją aktywność) . Równie wyjątkowo minął czas zgromadzonym z tej okazji gości.

Liderzy KLAP-u, tworzący ciekawą historię, przypomnieli także od czego rozpoczęła się trwająca już pięć lat przygoda. KLAP rozpoczął swoją aktywność od założenia koła rowerowego, które w Ruszowie po raz pierwszy powstało już w 1901 roku. Następnie kolejne osoby swoimi zainteresowaniami i pomysłami ożywiały stopniowo stowarzyszenie, którego działalność stała się niezwykle szeroka. I tak obok klubu rowerowego działają dziś m.in. sekcja kulinarna, dziennikarska, historyczna, językowa, taneczna, podróżnicza. Z inicjatywy „Piratów” powstał również (i bardzo sprawnie funkcjonuje) znany zapewne wszystkim „Wędrowiec Ruszowski”.

Po wspomnieniach, żartach, wzruszeniach i planach na przyszłość, członkowie KLAP-u złożyli serdeczne podziękowania sponsorom, których pomoc w działalności stowarzyszenia była nie bez znaczenia.

Był także czas na życzenia dla jubilatów. Między innymi aktywność Klubu docenił Burmistrz Gminy i Miasta Stanisław Mikołajczyk, który wraz z najlepszymi życzeniami wręczył na ręce Pani Jadwigi Kuternozińskiej pamiątkową tablicę. O życzeniach pamiętali także wicestarosta Mariusz Wieczorek, radni Stanisław Papież i Mariusz Mól oraz pozostali goście. Gościem specjalnym był Pan Mieczysław Grabuńczyk, który KLAP-owi przekazał w prezencie wyjątkową rzeźbę – zwiastun organizowanego od trzech lat przez stowarzyszenie „Jagodowego Lata”.

Zwieńczeniem urodzinowego przyjęcia klubowiczów był wspaniały tort, a następnie poczęstunek dla wszystkich zebranych gości.