Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

    Wszyscy oczekujemy, by nasze najbliższe otoczenie było czyste, zadbane i estetyczne. Często za nieporządek winimy urząd, pracowników ZUK i innych. Jako gmina dokładamy wszelkich starań, aby teren miasta i gminy był środowiskiem przyjaznym dla mieszkańców. Niestety, są w naszym środowisku osoby, które w sposób zupełnie bezmyślny zaśmiecają nasze miasteczko, gdzie tylko mogą i czym się da, niszczą ławki w parku i na Pl. Wolności, kradną kwiaty z miejsc publicznych, zarówno posadzonych przez gminę, ale i również osoby prywatne. Niestety ani pracownicy , ani Policja nie jest w stanie być wszędzie i całodobowo pilnować każdego miejsca.

    Przykładem jest wyrzucenie kanapy przy ul. Karola Wojtyły w okolicach targowiska, gdzie do Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów jest około 100 m. Trudno jest nawet skomentować postępowanie osoby, która ją w tym miejscu porzuciła.

    Zdecydowana większość z nas troszczy się o naszą miejscowość, dba o czystość i porządek w miejscach publicznych, ale również i na terenach własnych posesji za co składamy wielkie podziękowania.

  To od nas zależy, czy będziemy aprobować tego typu postępowania.

Powiedzmy zdecydowanie NIE !!!

IMG 20200731 082105