Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

baner1

   Wiktor Drogosz - zawodnik UKS Jastrzębie Ruszów a zarazem uczeń Szkoły Podstawowej w Ruszowie po zdaniu testów sprawnościowych został przyjęty do Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. SMS Łódź  to jedna z najlepszych szkół piłkarskich w Polsce . Wychowankami tej szkoły było jedenastu reprezentantów Polski m.in. : Marcin Kowalczyk , Tomasz Jodłowiec , Marcin Makuszewski.

    Drużyna  U-15 , w której będzie grał Wiktor, uczestniczy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów . Uczestniczą w niej drużyny klubów ekstraklasy, /np. Legia Warszawa , Lech Poznań , Jagiellonia Białystok/.

    Wiktor to uzdolniony i pracowity zawodnik , wychowanek trenera Zdzisława Matuszewskiego . Sukces Wiktora wyznacza kierunek dla innych uzdolnionych chłopców z naszych UKS Mikro i UKS Jastrzębie . Jest również potwierdzeniem ,że praca z młodzieżą w naszych klubach jest powadzona w należyty sposób i zachęci innych uzdolnionych chłopców do jeszcze intensywniejszej pracy na sobą . Ze swojej strony życzę Wiktorowi wielu sukcesów sportowych w nowej szkole.

                                                                                                                                                               Prezes UKS Jastrzębie Ruszów

                                                                                                                                                                      Zdzisław Matuszewski