Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

    banner poradni segregacji   
     eaktywni     razem b      baner informacja 1      baner informacja 2

     Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, to oni czynią dzieciństwo radosnym i szczęśliwym. Mają zawsze czas, umieją pocieszać, są cierpliwi, a nade wszystko bezgranicznie kochają swoje wnuczęta. Dzień Babci i Dziadka jest na stałe wpisany w harmonogram imprez Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie. Jest to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym roku dnia 22 stycznia do Domu Kultury w Czerwonej Wodzie zostali zaproszeni dziadkowie i babcie oraz wszyscy seniorzy z naszej miejscowości i okolicy. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec pan Mariusz Wieczorek, pan Mirosław Matuszewski, panie i panowie z "Klubu Seniora" w Czerwonej Wodzie oraz członkowie zespołu "Podolanie". Licznie przybyli zaproszeni goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i oglądali program artystyczny składający się z tańców, piosenek i wierszy pod nazwą "Herbatka u Babci i Dziadka".

    Spotkanie rozpoczęła klasa trzecia piosenką i tańcem pt. "Koncert na 102 dla babci i dziadka". Wspaniałymi aktorami i tancerzami okazali się również uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej i drugiej, którzy zachwycili zebranych gości swoimi zdolnościami. Dziadkowie mogli przypomnieć sobie muzyczne przeboje swoich młodych lat. Klasa 0 przedstawiła układ taneczny do piosenki "Dwudziestolatki". Klasa 2 zaprezentowała scenkę do utworu "Brunetki, blondynki...". Klasa 1 pokazała jak to babcia "nieomal zemdlała", gdy dziadka ujrzała w "Orkiestrach dętych". Chłopcy z klasy 2 zaprosili dziewczęta na randkę w scence "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Duży aplauz wzbudził taniec "Kankan" w wykonaniu dziewczynek z klasy 3. Klasa 1 pokazała swoje zdolności taneczne prezentując "Twista", a klasa 0 przedstawiła swoją interpretację "Wojny domowej" na drewniane łyżki. Występ zakończyła klasa 3 scenką satyryczną "Wesołe jest życie staruszka". Następnie słowami wierszy wnukowie dziękowali dziadkom i babciom za ich dobroć i miłość oraz składali życzenia zdrowia i długich lat życia. Po życzeniach seniorzy zostali zaproszeni do wspólnego tańca. Wnuki nauczyły ich układów tanecznych do piosenek: "Macarena", "Czekolada", "Hey baby". Po występie dzieci głos zabrali dyrektor szkoły Lilla Ławniczak oraz pan burmistrz składając seniorom serdeczne życzenia. Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów, którym należą się gorące podziękowania. Wszyscy jedząc pyszne ciasto i popijając herbatką mogli cieszyć się wspólnym towarzystwem.

    Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas młodszych: Joanna Grześków - kl.0, Beata Smętek - kl.1, Małgorzata Wojciechowska - kl.2, Jolanta Błauciak - kl.3.

     Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności chcąc sprawić radość swoim najbliższym. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków nagradzając ich gromkimi brawami. Myślimy, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci nas wszystkich. Mimo niskiej temperatury na dworze był to najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną przyjemność, wywołując uśmiech na twarzy wszystkich zgromadzonych osób. Dziadkowie i babcie we wspaniałych nastrojach, podśpiewując przypomniane piosenki rozeszli się do domów.

216A2076

216A2079

216A2082

216A2095

216A2100

216A2108

216A2112

216A2120

216A2125

216A2131

216A2169

216A2189

216A2192

216A2202

1