Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

     W Szkole Podstawowej w Ruszowie uczniowie klas najmłodszych będą uczestniczyli w zajęciach z nauki programowania już od września 2019 r. w ramach projektu pozyskanego przez szkołę, tj. „Digital Kids- zaprogramuj misję na Marsa!”

    Instytucją pośredniczącą w realizacji projektu jest FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU EDUKACJI W POLSCE „EDUKACJA BEZ BARIER”. Działaniami projektowymi zostaną objęci oprócz wszystkich uczniów klas I – III również nauczyciele. To na nich będzie spoczywał główny ciężar realizacji projektu. Zajęcia dla nauczycieli prowadzone będą przez wykwalifikowanego edukatora, który jednocześnie będzie pełnił rolę mentora w trakcie zajęć z uczniami. Zajęcia dla uczniów rozpoczną się we wrześniu 2019 r. a szkoła w ramach realizacji projektu otrzyma: komputer przenośny , tablety, zestawy klocków edukacyjnych LEGO WeDo 2.0, 1 robota do nauki programowania, drukarkę 3D oraz gry edukacyjne do nauki programowania.

    Projekt pod nazwą „Digital Kids – zaprogramuj misję na Marsa! NUTS3 jeleniogórski” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

    Irena Droś

digital kids 002 Kopiowanie