Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

       koronawirus

banner poradni segregacji   

   Szkoła Podstawowa w Ruszowie zakwalifikowała się do MegaMisji! Od września 2019 r. w  ruszamy z zajęciami.

   Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny.

   Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego Internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.

   MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć tylko te dobre strony nowej technologii. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z Internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

   Szkoła Podstawowa w Ruszowie rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu 2019 r., jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

   Katarzyna Nakonieczna

magamisja 002