Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

    Na Dolnym Śląsku ruszyła kampania informacyjna promująca Nową Piątkę. W ramach kampanii promującej rządowe programy „Nowa Piątka” do Węglińca przybyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, którzy spotkali się Burmistrzem Gminy i Miasta Węgliniec Mariuszem Wieczorkiem, Zastępcą Burmistrza Dominikiem Matelskim, Sekretarzem Urzędu Marcinem Paplą oraz Kierownikiem Wydziału Społeczno-Administracyjnego Tomaszem Ferensem.

Nowa Piątka to:

1.Emerytura +

To świadczenie, które będzie przyznane wszystkim osobom, pobierają emerytury (zarówno z KRUS, ZUS, jak i mundurową) i renty, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz nauczycielskie świadczenia kompetencyjne. Już w maju 2019 roku wypłacona zostanie „trzynastka”, czyli dodatkowe 1100zł, bez konieczności składania wniosków w urzędzie. Środki trafią do ponad 9,72 mln osób. Na ten projekt rząd przeznaczy w 2019 roku ponad 10,7 mld zł.

  1. 500+

Każda rodzina już w lipcu 2019 r. otrzyma nieopodatkowane 500zł   miesięcznie na pierwsze i każde kolejne dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody.

  1. Niższy Pit

To obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie za pracę. Zyska na tym 97 proc. Obywateli.

Proponowana zmiana to obniżenie PIT z 18 do 17 proc.

Niższy PIT to obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących.

Obniżenie PIT z 18 do 17 proc. Oraz podwyższenie kosztów uzyskania przychodów to zauważalna kwota, która pojawi się w portfelu każdego Polaka.

Oprócz obniżonego PIT zostaną także podwyższone koszty uzyskania przychodu, co pozwoli na wyższe pensje Polaków.

  1. Bez Pit dla młodych tzw. PIT 0 %

Osoby pracujące, do 26. roku życia będą zwolnione z podatku PIT. Ułatwi to młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej i umożliwi zwiększenie wynagrodzenia. Wprowadzona zmiana będzie promować stabilne zatrudnienie wśród młodych ludzi. PIT 0% ma zachęcać do podejmowania pracy w Polsce i zwiększać atrakcyjność zatrudnienia dla pracowników do 26. roku życia.

  1. Połączenia Lokalne

Przywrócenie połączeń autobusowych. Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu będzie możliwe przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach. Program pozwoli wyeliminować wiele obszarów wykluczenia komunikacyjnego. Stopniowo zostanie odbudowana autobusowa komunikacja publiczna. Uruchomionych zostanie wiele linii o charakterze użyteczności publicznej. Dofinansowanie w kwocie do 0,80 zł za wozo-kilometr. W okresie początkowym kwota będzie wyższa i wyniesie do 1 zł.

DSCN1480

DSCN1486

DSCN1529